Snižte náklady domácnosti

Snižte náklady ve vaší domácnosti

Každý měsíc nás čeká nemilá událost, a sice placení příchozích účtů za elektriku, plyn, vodu, satelit nebo wifi připojení. Je to běžný stereotyp, kterému bychom se nejraději chtěli vyvarovat, ale nejde to. Často se stává, že náklady na tato opatření každý měsíc převýší naše očekávání. Vždy jsou částky o něco vyšší. Je načase s tím začít něco dělat.

1. Sprcha místo vany

I když milujete horkou vanu s pěnou každý den, v níž můžete relaxovat a číst si, vypusťte ji. Neprovozujte ji tak často. Účty za vodu totiž jsou mnohdy ty nejvyšší z celého měsíce. Také raději nekupujte balenou vodu a pijte vodu z kohoutku. Raději si kupte pouhý sirup, jenž vám vodu trošku zpříjemní. Sumu, co byste utratil, totiž vložíte do poplatků za ni. Poté si můžete být zcela jisti, že vám ještě něco zbude.

2. Úsporné žárovky a kontrola topení

Jestliže jsou vaším hlavním nepřítelem poplatky za elektriku, vyměňte veškeré vaše žárovky za ty úsporné. Sníží vám náklady skoro o polovinu. Samozřejmě dbejte na to, abyste vše zhasínali a vypínali ve chvíli, kdy opouštíte domácnost.

S elektrikou se ovšem také pojí i elektrické topení. Dávejte si pozor na to, jak, kdy a kolik topíte. V noci si snižte výkonnost za menší hodnotu, protože se stejně zachumláte do peřin. Přes den ale rozhodně nemrzněte.

3. Spotřebiče – ať jsou kvalitní a bez vad

Při koupi spotřebičů dbejte na to, aby byly dostatečně kvalitní. Raději si připlaťte za jeden dražší a úspornější kousek, než abyste museli kupovat během dvou let čtyři nové a levnější. Také je čas od času kontrolujte, abyste předešli možným poruchám, u kterých by vás následné opravy vyšly taktéž draho.

Pokud jste se rozhodli jít dle následujících třech kroků, příští měsíc zaznamenáte ve svých účtech značné změny. Dbejte na to, abyste tento postup zavedli i pro příští měsíc. Nízké náklady lze provozovat totiž celoročně.