Raději knihovnu než televizi

Bohatý je ten, kdo vlastní velkou knihovnu, ne velkou televizi

Žijeme v době, kdy nás tíží čas. Ten totiž plyne příliš rychle, převážně ve velkoměstech. Lidé nestíhají dělat to, co by chtěli, proto celý svůj život pracují v zaměstnání, které je nebaví. Žijí totiž v mylné domněnce, že by si milovanou práci již nemuseli najít. Nakonec vše svádí na čas, jelikož ten pro ně holt není nikdy ten správný.

Aby si lidé ušetřili trošku času, vše ovládají přes svůj mobilní telefon. Rolety již nechodí rolovat, protože stačí pouze stisknout jedno tlačítko ve svém mobilu a zatáhnou se sami. Také se většina z nás nechodí přesvědčovat, zda zamkli, protože stačí pouze instalovat zámek dveří opět do telefonu a kdykoliv a kdekoliv se můžeme ujistit, že jsme zamkli. Pokud ne, během zlomku vteřiny to uděláme.

Aplikace tedy do jisté míry ovlivňují náš život. Staly se běžnou součástí každodenních stereotypů. Ukazuje se, že možná díky nim v konečném důsledku ušetříme ždibek času, ten ale stejně věnujeme sociálním sítím. Hledáme si více času jen na to, abychom více žili ve virtuálním světě. Ztrácíme pak kontakty, protože se bojíme osobních setkání.

Při zařizování nových bytů dbáme na to, abychom měli v obývacím pokoji velkou televizi. Místo toho bychom měli dbát na to, abychom byli vlastníky velké knihovny. Pouze tak se staneme těmi bohatými, kterými se chceme stát.

Navíc je také knihovna skvělou volbou do nového příbytku. Móda totiž jasně určila, že knihovny jsou v kurzu. Kdo je nemá, jako kdyby nebyl. I když nepatříte mezi velké čtenáře, rozhodně si daný nábytek do své pracovny pořiďte. Můžete ji vyplnit spisy, fotkami, dokonce i různými jinými dekoracemi. V jakémkoli případě budete působit chytře, protože si lidé pomyslí, že určitě čtete a máte všeobecný rozhled, i když jste vlastníkem poloprázdné knihovny. Třeba totiž můžete být pouze na cestě k té plné knihovničce. Knížky přeci nejsou zrovna levnou záležitostí, abyste si je denně kupovali.