jak ušetřit vodu

Jak v domácnosti ušetřit vodu?

Mít svou vlastní domácnost je samozřejmě to, čeho chce dosáhnout řada z nás tehdy, kdy si založí například rodinu nebo kdy se rozhodne s partnerem nebo s partnerkou žít ve společné domácnosti. V poslední době se stala populární především hypotéka, protože lidé se raději rozhodli dávat peníze co měsíc bankám do svého bydlení, než do kapes pronajímatele nějaké nemovitosti. Jenže získat v současné době hypotéku není zrovna nejjednodušší, co vás může potkat.

Devadesátiprocentní hypotéku už nelze skoro získat, proto je zapotřebí mít nějakou tu základní jistinu, díky které by se vám banka rozhodla dát hypotéku přesně tak velkou, jakou potřebujete. Pakliže se však nemusíte už trápit tímto problémem, protože už svůj dům máte a jen se s ním pyšníte, rozhodně na sebe můžete být pyšní a můžete se už jen starat o to, abyste neplatili zálohu na elektřinu, plyn či vodu přemrštěně vysoké. Přece jenom šetření v domácnosti je naprosto lehké a mnohdy nás takové šetření může dostat na vysněnou dovolenou, o které dlouho sníme.

Největším problémem bývá voda

Elektřina je v současné nejlevnější vůbec, proto se nesetkáváme s příliš vysokými poplatky za tento zdroj energie. Plyn se v domácnosti využívá už minimálně, proto ani s tímto zdrojem si nemusíme nijak lámat hlavu. Věčným problémem je však voda. Přesně spotřeba vody je totiž opravdu nepříjemná a mnohdy nemůžeme přijít na to, jak konkrétně vodou ušetřit. Proto se zaměřme především na následující tipy, které nám trochu s vodou poradí.

1. Při čistění zubů nenechejte vodu téct

Mnoho lidí má ten zlozvyk, že si při čištění zubů nechává vodu téct. Jenže teď bylo dokázáno, že pokud necháte vodu téct, můžeme při takovém čistění vypustit jen tak do prázdna až deset litrů vody měsíčně. To už je opravdu co říct, proto se zaměřte na tento problém.

2. Sprcha je levnější než vana

Pakliže máte doma sprchu, rozhodně se začněte spíše sprchovat, než koupat. Koupání je dražší záležitost, proto si takovou záležitost dopřejte jen tak někdy, kdy vás například naštvou v práci a potřebujete nutný odpočinek v podobě horké vany s pěnou a s oblíbenou hudbou.