Tipy, triky a rady, které zkrášlí zahradu

Tipy, triky a rady, které zkrášlí zahradu

Mějte letos krásnější zahradu, než jakou ji má váš soused! Není to tak těžké, jak se může zdát. Za krásnou zahradou stojí sice dostatek péče, starostlivosti a trpělivosti, ale na druhou stranu za krásnou zahradou stojí i několik tipů, triků a rad. Pokud si chcete letos ugrilovat skvělý steak právě na krásné zahradě, doporučujeme se několik tipů a triků řídit a dbát na ně. Co tedy zahradu zkrášlí? 

Dřevěné prvky jsou moderní 

Máte nadbytek dřeva? Proč ho nevyužít? Dřevo i z pokáceného stromu se vždycky hodí a krásně vám oživí zahradu. Udělejte si ze dřeva třeba truhlík nebo si ze dřeva vyrobte ptačí budku či lavičku. Takové dřevěné prvky jsou moderní nejen v každém bydlení, ale také na zahradě.  

Úhledné chodníčky 

Aby nikdo nešlapal po vašem udržovaném trávníku, udělejte si na zahradě úhledné chodníčky, kolem kterých si vysázejte rozmanité rostliny a rozestavějte solární osvětlení. Chodníky opět dodávají zahradě šmrnc. Nezáleží na tom, jestli jsou chodníky ze dřeva nebo vystavěné z kamení, všechny materiály mají něco do sebe! 

Vsaďte na romantické osvětlení 

Zahrada je většinou oázou klidu a romantickým místem, kde budete s partnerem trávit svůj čas. Proto přidejte na romantice a pořiďte si na zahradu romantické osvětlení třeba v podobě loučí, kahanů nebo gelových svíček. Pokud se rozhodnete pro solární osvětlení, které jsme zmínili v bodě výše, budete rádi za ušetřenou energii. Solární osvětlení totiž funguje díky slunečnímu svitu, spotřeba energie se tedy nijak nezvýší 

Dovolte rostlinám, aby se plazily 

I když plazivé rostliny plazící se po domě ničí fasádu, neznamená to, že jim musíte nutně zakázat plazit se. Co třeba do záhonu zapíchnout potřebnou oporu, třeba v podobě hezkých stylových kovových žebříčků či v podobě něčeho podobného? Rostliny se nebudou plazit po fasádě domu, ale po své opoře a bude to vypadat opravdu fantasticky!