udržování bazénu

Jak správně udržovat bazén

Teplé dny jsou tady, léto za dveřmi, konečně si budeme užívat svůj venkovní bazén. Pokud se dostanete k montáži bazénu, neměli byste myslet jen na samotný bazén, ale také na to, co je při jeho montáži tím nejdůležitějším – volba vhodné filtrace do bazénů. Neméně důležitá je údržba bazénu. Plavecký bazén v zemi je sen mnoha majitelů. Ale koupě nebo montáž je jen polovina bitvy. Teplá voda přitahuje komáry, ideální příbytek pro bakterie, nemluvě o padajícím listí, prachových částicích a dalších různých nečistotách. První signál pro čištění – barva vody. V každém typu bazénu (nafukovací, stacionární, atd.) voda musí být čistá, pokud zjistíte, že je nazelenalá nebo mléčná, je již bazén kontaminovaný.

Hlavní metody péče o bazén

Bazény lze čistit několika způsoby:

  • Fyzikální metody čištění.
  • Chemikálií.
  • Elektrofyzikální metody.

Fyzikální ošetření: filtry a kartáče + sítě

Fyzická údržba vody v bazénu začíná tím, že použijete různá zařízení (sítě, speciální vysavače a tak dále.) Z povrchu vody se odstraní veškerá špína. Ale v tomto případě je možné se zbavit jen viditelných částic. Něco, co není vidět lidským okem lze odstranit pomocí speciálního filtru.

Existuje několik skupin filtrů:

  • Pískové filtry, které jsou levnější než jiné druhy, protože vodní filtr uvnitř stroje provádí křemenný písek. Prochází tímto filtrem znečištěná voda a odpadní částice zůstávají s vrstvou oxidu křemičitého.
  • Svíčkové filtry, kazetové filtry se nejčastěji používají k čištění rámu bazénu. Jsou schopné odstranit částice z vody do 10 mikronů.
  • Štěrkové filtry, zajišťují nejvyšší úroveň čištění tím, že odstraní částice větší než 3 mikrometry.

Metody chemického čištění

Chemické produkty zahrnují složku aktivního kyslíku, chloru nebo bromu. Nejlevnější je chlor, ale při používání je schopen vyvolat alergickou reakci.  Nejdražší, ale zároveň bezpečnýje kyslík. Zabíjí bakterie téměř 100%, a to bez poškození vody nebo osoby.

Elektrofyzikálníčištění vody

Nejnovější čistící metoda, která nepotřebuje chemické přípravky – Elektrofyzika. Skupina zařízení zahrnuje ultrafialové ozonizátory a zařízení, které emitují ionty mědi a stříbra. Každé ze zařízení eliminuje určitý typ znečištění, a společně poskytují maximální stupeň čištění vody.