jak vybrat vhodné šaty

Jak si vybrat vhodné šaty

Dovolenkové období je tady a ženy opět řeší, co na sebe. Proč milujeme šaty? Samozřejmě pro pohodlí a pocit svobody, které dávají. Navíc se v nich cítíme žensky, romanticky a krásně. K tomu stačí jen vědět, jaký typ šatů nám bude nejvíce slušet. Začněme s tím, že při výběru každého oblečení bereme ohled na svou výšku a váhu. Poměr šířky ramen, boků a obvod pasu je klíčem. Hlavní věc – jsme si dobře vědomi svých předností i nedostatků. Za ideální ženskou postavu je považována silueta podobná kytaře. Bujný dekolt zvýrazní nabíraný výstřih, a pokud máte pěkné boky a zadeček, budou vám nádherně slušet upnutější šaty. Ženám silnější postavy doporučujeme šaty v retro stylu, ideálně ve tvaru písmene „A“. Jen takový střih vyzvedne vaše poprsí a zakryje nelichotivé kila.

Postava „přesýpací hodiny“

Štěstí, máte-li vosí pas, ovšem pokud boky a ramena na šířku nejsou vizuálně identické – nebude výběr šatů jednoduchý a vy budete muset zdůraznit ty proporce, které stojí za ukázku. Nejvhodnější pro ženskou postavu „přesýpací hodiny“ jsou šaty ušité z lehké tkaniny. Důležitý je i výběr vhodného spodního prádla. Nebojte se upoutat pozornost na své křivky, právě naopak vybírejte si šaty, které podtrhnou vaše přednosti.  Není nutné si stále oblékat neforemné oblečení, vyzvedněte svůj úzký pás, díky kterému zvýrazníte boky a prsa. Vybírejte si šaty s výstřihem ve tvaru V a pouzdrové sukně.

Postava „čtverec“

Máte-li horní a dolní část rovnou, silueta postrádá plynulost díky mírné pasu a vaše postava je jako „čtverec“, potřebujete změkčit linie a více zdůraznit boky. Ideální volba pro vás – šaty v empírovém slohu, s nahuštěným pasem s délkou ke kotníkům. Délka oblečení se může lišit od malých až po maxi.  Oceníte model s řasením na hrudi a širokými ramínky.