tipy jak ušetřit

Tipy jak ušetřit

Neplaťte zbytečné poplatky u úvěrů! ´Nízké úrokové sazby´- lákají nás ze všech stran reklamy s „výhodnými nabídkami“ v reklamě. Lákadla lákají, ale nám mohou způsobit finanční potíže, díky vysokým poplatkům.  Některé banky stále vybírají poplatky za vedení účtu, vklad v hotovosti, výběr v hotovosti, výběr z bankomatu, převody hotovosti atd.

Poplatek za vyřízení úvěru

V současné době se mohou bankovní a nebankovní sektory přetrhnou výhodnými podmínkami. Není tedy důvod platit poplatek za zpracování úvěru či půjčky. Konkurence je skutečně obrovská, tak skoro všechny banky nabízejí hypoteční úvěry bez poplatku. Vyhledejte si na internetu srovnávač půjček a budete mít jasno, který poskytovatel si neúčtuje poplatky a vy díky tomu ušetříte řádově i stovky korun.

Poplatek za vedení účtu

I tady můžete zbytečně přijít o nemalé množství peněz, přestože stokorunový měsíční poplatek se nemusí zdát někomu vysoký. Ovšem za pět let jde už o 6000 Kč, což není zanedbatelná částka.Běžné účty za 0 Kč měsíčně nabízejí hned čtyři známé banky: mBank se svým mKONTO , ZUNO banka – ZUNO účet, Fio banka –  Osobní účet a po splnění několika podmínek i UniCredit Bank a její U konto.  Přesto si i v těchto bankách vždy pečlivě prohlédněte jejich nabídku, abyste nebyli něčím nepříjemně překvapeni.

Poplatek za změnu smluvních podmínek

Za předčasné splacení celého úvěru si už dnes bankovní a nebankovní sektory neúčtují žádné příplatky. Pozor, nemusí to platit při změnách podmínek během jeho splácení. Proto je dobré při vyřizování půjčky se domluvit na takové měsíční splátce, abyste ji nemuseli v budoucnu měnit.  Raději nižší – nikdy nevíte, co se může přihodit. Můžete přijít o zaměstnání, nemoc, úmrtí v rodině, rozvod atd.  Za změnu splatnosti nebo výši měsíční splátky si některé banky i nebankovkyúčtují od 700 Kč a více.

Uhrazení poplatků předem za vyřízení půjčky

To je minulost, a pokud po vás někdo takovýto poplatek chce, jde pravděpodobně o neseriózního poskytovatele půjček. Vždy si pečlivě přečtěte smlouvu – pozor na skryté poplatky!

Šetřit můžete i jinde

Zbytečné placení poplatků není jen ve finančním sektoru. Můžete ušetřit na soudních poplatcích nebo poplatcích na katastrálním úřadě, pokud je zaplatíte elektronicky. Neposloucháte rádio? Tak proč zbytečně za něho platíte poplatek? Nemusíte platit ani poplatky za odpad, pokud se v místě trvalého pobytu nezdržujete celý kalendářní rok. Cestujete veřejnou dopravou nebo pravidelně darujete krev? Máte nárok na nějakou slevu. Proč nevyužít všechny možnosti?