Pomůže operace?

Pomůže nejtěžší ženě světa operace?

Obezita je v současnosti novou metlou lidstva. Dochází k její epidemii. Spousta lidí v civilizovaném západním světě trpí nadváhou, která mnohdy hraničí s obezitou. Příčiny tohoto stavu přitom mohou být různé. Někdy může dojít skutečně k monstróznímu nárůstu obezity. Příkladem je téměř půltunová Egypťanka, kandidátka na nejtěžší ženu světa. V současnosti se jedná o její záchranu.

Kandidátka na zápis do Guinessovy knihy rekordů

Když Íman Abd al-Aytová narodila, její porodní váha byla podle informací rodiny pět kilogramů. Lékaři jí diagnostikovali elefantiázu, obrovské zvětšení končetin, ale nejenom jich. Velké jsou i ostatní části Ímanina těla. Ovšem doktor Muffazal Lakdavala z Bombaje se domnívá, že nemusí jít o úplně správnou diagnózu a věří, že se mu povede šestatřicetileté mladé ženě pomoci operací, která má proběhnout v Bombaji. Samotná rodina Egypťanky si myslí, že dívka váží asi 500 kg a ze svého domu vyšla naposledy před 25 lety. Její stav jí totiž nedovoluje žádný pohyb. Doktor Lakdavala její hmotnost odhadl podle fotografií na 450 kg, ať už váží půl tuny nebo 450 kg, je jisté, že s touto váhou je vážnou kandidátku na nejtěžší ženu světa. V Guinessově knize rekordů je dosud jako nejtěžší zapsána Američanka Pauline Potterová s hmotností 292 kg. Abd al-Aytová ji ale zcela jistě trumfne.

Pomoc slíbila i ministryně

Íman by měla brzy odcestovat do Bombaje, kde se ji chystá operovat právě doktor Lakdavala. Už s cestou ale vznikaly nemalé komplikace. Indické velvyslanectví v egyptské Káhiře nechtělo dívce dát vízum. Důvod? Nevyzvedla si ho osobně, její situace jí to totiž nedovoluje. Naštěstí se chirurg Lakdavala angažoval, když přes svůj twitterový účet kontaktoval indickou ministryni zahraničí. Ta je také v nemocnici, kde čeká, až jí bude transplantována ledvina. Zřejmě i s ohledem na to slíbila pomoc. Proto existuje šance, že operační zákrok by mohl Íman vrátit zpět do normálního života. U velmi obézních je operace často jedinou šancí, jak se z tohoto stavu dostat.