Chia semínka na hubnutí

Chia semínka jako zázrak při hubnutí

Toužíte po krásné a pevné postavě, která se vám rozplynula hned po vánočních svátcích? Vánoce jsou přece svátky plné jídla a dobrého pití. Především také nicnedělání. Jídla je stále dostatek, ale málokdo si zobne té zdravé části, která v sobě nese třeba ovoce či zeleninu. Většina z nás sáhne raději po sladkém – po cukroví, oříšcích namáčených v cukru a jiném. Není se proto čemu divit, když se najednou z úhledné postavy stane rozplývající se horda tuků. S tím je ale načase něco dělat. Sladké totiž neprospívá nejen postavě, ale také našemu zdraví.

Nejdříve je nutné, abychom dbali na správný jídelníček. Pestrý, vyvážený a především kvalitní jídelníček je totiž osmdesát procent úspěchu. Proč to tedy zrovna nezkusit. Své denní chody obohaťte převážně o luštěniny. Ty se totiž mají jíst ve větší míře, ale dělá to minimum z nás. Taky do svého stravování zařaďte ryby, které v sobě nesou velké množství bílkovin. Nezapomeňte ani na pravidelnou várku ovoce a zeleniny, abychom byli plní energie a vitaminů. Zejména v této tuhé zimě řádí chřipková epidemie, a proto je nutné, abychom do svého těla dali správnou dávku nejrůznějších vitaminů a složek, které obsahuje právě ovoce a zelenina.

Chia semínka jako superpotravina

Při hubnutí je taky dobré zařadit do našeho jídelníčku nějaké pomocníky, kteří hubnutí trošku pomůžou. Jedná se převážně o zelený čaj, který je skvělou náhradou za kávu. Jelikož obsahuje podobné složení, nepoznáte rozdíl. Hlavně neztratíte vámi požadovaný kofein. Taky to zkuste se zelenou kávou, ta má zase stejné účinky jako zelený čaj. Do své stravy zařaďte například plody goji nebo chia semínka.

Zejména chia semínka se doporučují všem těm, kteří opravdu touží efektivně rychle zhubnout. S jejich pomocí totiž dosáhnete pocitu nasycenosti, tudíž se nebudete mít tendenci přejídat a nebudete si také nakládat zbytečně velké porce hlavních chodů dne.

Také v sobě obsahují živiny tělu prospěšné, proto není žádný důvod, proč tuto superpotravinu nezařadit do svého jídelníčku.