Jízda na elektrokoloběžce s helmou

Jezdíte na elektrokoloběžce? Helma je základ vaší bezpečnosti

Elektrokoloběžky se stávají stále populárnějším dopravním prostředkem v městském prostředí. Poskytují rychlý a pohodlný způsob přepravy, jenž zároveň přispívá k ochraně životního prostředí. Nicméně v důsledku rostoucího počtu nehod a zranění je nesmírně důležité si uvědomit, že bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Odborníci opakovaně zdůrazňují, že nejdůležitější ochranou při jízdě na elektrokoloběžce je kvalitní a certifikovaná helma na elektrokoloběžku. Nezbytná ochrana hlavy při kolizi může uchránit jezdce před závažnými a trvalými zraněními, která by mohla mít fatální následky.

Schopnost koncentrace na okolní provoz je u každého člověka jiná

Mnozí z nás si při jízdě na elektrokoloběžce mohou připadat, že jízda na elektro není tak nebezpečná jako řízení auta či jízda na kole. Přestože se může zdát, že rychlost elektrokoloběžky není tak vysoká, náraz nebo pád způsobený neopatrností či nečekanou situací, mohou mít vážné následky. Nikdy nemůžeme předvídat, co se může stát během jediné jízdy.

Neberte bezpečnostní opatření na lehkou váhu

Nosit helmu by měla být samozřejmost, stejně jako při jízdě na kole nebo na motorce. Někteří mohou namítat, že helma je nepohodlná nebo nevypadá stylově, ale zdraví a bezpečí jsou vždy důležitější než módní trendy. Ostatně helma je povinná v případě, že vás ještě není 18 let.

Vybrat správnou helmu je zásadní

Existuje mnoho typů a modelů helmy určených speciálně pro cyklistiku nebo jízdu na elektrokoloběžce. Důležité je zajistit, aby dobře přiléhala, byla schopna absorbovat náraz a minimalizovala případné poškození hlavy.

Neměli bychom také zapomínat na ostatní bezpečnostní opatření. Dodržování dopravních předpisů, respektování ostatních účastníků silničního provozu a udržování elektrokoloběžky v dobrém technickém stavu. To vše jsou rovněž důležité faktory, jež přispívají k bezpečnému užívání tohoto dopravního prostředku.