Jak vnést barvu roku do interiéru?

Jak vnést barvu roku do interiéru?

Stejně jako každý rok, i letos již byla určena barva roku. Opět za jejím vyhlášením stojí nejmenovaný institut, který se letos nechal slyšet, že bychom svou pozornost měli upnout na odstín Veri Peri, což je v překladu modrofialová barva. Nemusíte si ji ale jenom oblékat, snadno ji zakomponujete i do svého domova. Jak na to?

Velké kusy nábytku jako barevný kontrast ke zbytku zařízení

Jednou z možností, jak vnést zmiňovanou moderní barvu do interiéru, je zainvestovat do velkých kusů nábytku. Ty budou takovým barevným kontrastem ke zbytku zařízení. Sázejte tedy na modrofialové sedací vaky, rozkládací křesla nebo rozkládací pohovky a rázem se pyšněte stylovým interiérem, který vám bude kdekdo závidět.

Při zařizování zbytku interiéru ale buďte střídmější. Pravděpodobně nechcete, aby interiér působil až příliš kýčovitě nebo bláznivě. Proto k modrofialovému odstínu volte světlé tóny, jako je bílá, krémová nebo světle šedá.

I na zdi může mít své místo

Pokud nechcete vynakládat mnoho financí ze svého rozpočtu, nabízí se malůvky na zeď, respektive pořízení tapet na jednu ze čtyř zdí, jež obklopují nábytek v obýváku či pracovně. Práce s touto barvou při výmalbě je však ryze na vás. Jestli vymalujete zeď jako celek, nebo jen jisté procento z ní – to je opravdu na vkusu.

Jak ale bylo zmíněno, nejen barvy přichází vhod, ale i tapety. Ty stačí hezky nalepit a vytvoří se tím stejně krásné umělecké dílo na zdi.

Bytový textil jako zlatá střední cesta

Za pomyslnou zlatou střední cestu lze v tomto případě brát bytový textil. Nejedná se ani o příliš drahou, ani o příliš velkou změnu, kterou navíc můžete stáhnout ze dne na den. Stačí jen svléknout povlaky na polštáře, povlečení nebo vyměnit koberce, pakliže se při renovaci interiéru rozhodnete pro investici do nové pokrývky podlahy.