Dotace na novostavbu až ve výši půl milionu korun?

Dotace na novostavbu až ve výši půl milionu korun? 

Čeká vás realizace novostavby? Podívejte se na přehled dotačních programů, které můžete využít. Dosáhnete i vy na dotaci ve výši půl milionu korun? Projděte si základní informace. 

Dotace na novostavbu – kdo na ně dosáhne? 

Kdo z nás by si nepřál využít štědrý státní program. Dotace na novostavbu můžete získat v případě, že jste prvním vlastníkem nebo stavebníkem rodinného domu, ale také v dalším případě. Tím je situace, kdy jste nabyvatelem rodinného domu, který dům koupil od prvního vlastníka nebo stavebníka do dvou let od ukončení stavby. Nesplňujete tyto požadavky? Nevadí. Můžete žádat například o dotace na zateplení, nebo o dotace na výměnu oken. Ale zpět k novostavbám. 

Až půl milionu korun

Jako majitel nebo stavebník novostavby máte možnost využít skutečně pestrou škálu dotačních programů. Jedná se o dotace na výstavbu nebo nákup nového rodinného domu, který se vyznačuje velmi nízkou energetickou náročností. Čím více úsporných řešení využíváte, tím vyšší bude státní podpora, kterou se vám dostane. Využívejte energie z obnovitelných zdrojů a kombinujte jednotlivá řešení – tímto způsobem se částka, kterou vám stát přispěje na vaše bydlení, vyšplhá až na půl milionu korun. 

Jak na dotaci

Dotace Nová zelená úsporám, kterou si budete vyřizovat svépomocí, má několik dílčích kroků, jejichž časovou posloupnost si musíte velmi dobře hlídat. Nebo si můžete nechat zpracovat optimální řešení přímo pro váš dům. Takto získáte průkaz energetické náročnosti vašeho rodinného domu, ale také odborný posudek, který budete potřebovat při podávání žádosti o dotaci. Je tedy možné o dotaci žádat jako jednotlivec, nebo si na její vyřízení povolat specializovanou firmu. 

Dotace na novostavbu se v případě kombinace několika úsporných řešení může pohybovat až ve výši půl milionu korun. Je jen na vás, jak se vám podaří snížit energetickou náročnost vaší stavby.