Kousek zeleně v betonové džungli: Jak na to?

Kousek zeleně v betonové džungli: Jak na to?  

Nemáte zrovna zahradu o výměře fotbalového stadionu, ale přesto byste před svým domem nebo provozovnou uvítali kousek zeleně? Podívejte se na možnosti, které potěší.  

Betonové záhony mohou být v imitaci dřeva 

Betonový vyvýšený záhon je možnost, jak si dopřát pořádný prostor pro zeleninu, nebo jak si zajistit malý reprezentativní květináč. Odolný a téměř nezničitelný. Zatímco dřevo je po pár letech zhnilé, betonový vyvýšený záhon bude sloužit dlouhé dekády. Díky dekoru v imitaci dřeva přitom nemusí nikdo poznat, že jste použili právě tento odolný materiál. V záhonu můžete pěstovat květiny, keře, nebo třeba zeleninu.  

Betonové záhony nabízejí větší zázemí proti nájezdu žravých slimáků. Ti si raději dvakrát rozmyslí, že by vážili tak dlouhou cestu po nerovném povrchu. Současně se v květináči prodlužuje vegetační období – snadněji se prohřeje sluncem.  

Malé květináče působí romanticky 

Na místo také můžete rozmístit několik keramických květináčů. V každém z nich může být některá sezónní kytka, nebo třeba bylinky. Malé květináčky skvěle doplní prostor. Umístit je můžete na starý bicykl, na lavičku, nebo upcyklujte starou skříňku a vyrobte z ní stojan na květiny. Udělejte si radost barvami. Kombinace pastelových barev rozzáří i klidné a šedavé kouty.  

Do květináčů navíc přidejte zápichy z keramiky a ještě více umocněte příjemný a hravý dojem vašeho koutku. Může se jednat o vyobrazení slunečnic, motýlů, nebo třeba jiných květin.  

Velký keř v repre obalu 

Nehodláte troškařit a rádi byste do prostoru umístili něco, co skutečně zaujme? Pořiďte si skutečně velký květináč a vysaďte do něj středně velký keř. Dřevina bude působit reprezentativně, v zimním období na ni můžete přidat příjemné osvětlení v podobě světelného řetězu. Keř dodá místu přírodní prvek a i v betonové džungli bude najednou příjemněji.  

Už se těšíte, až si do nudné šedi přinesete trochu přírody?