Problém s nespavostí je čím dál častější

Problém s nespavostí je čím dál častější 

Někdo chodí spát se slepicemi, jiný až dlouho po půlnoci. Každý je zkrátka jiný. Nespavost je ale nešvar, který trápí všechny bez rozdílu. Po pár měsících útrap se mění v chronický problém parazitující na vašem osobním i pracovním životě. Utněte to.  

Bez stresu?  

Problémy s usínáním tu byly vždycky, jen se o nich tolik nemluvilo. Po dvou letech s covidem je ale situace alarmující. Lidí, kteří ještě v půl třetí ráno sledují hodiny, strmě přibývá. Léky na předpis, bylinkové čaje, meditace, hluboké a soustředěné dýchání ani esenciální oleje nepomáhají. Potíž je v tom, že do značné míry může za nespavost stres. A ten je pro většinu lidí denním chlebem. Prakticky se mu nelze vyhnout. Vypjaté situace v práci, shon během dopravy z místa na místo, nekonečné fronty v obchodech, jednání s úřady, peripetie s dětmi, time management, peníze, výběr dovolené, návštěva partnerových rodičů, neštovice ve školce a nutnost zaběhnout se psem k veterináři. Je toho tolik, že není možné od všeho se oprostit a být úplně v klidu. 

Marná snaha  

Přijměte tedy fakt, že stresu se zbavit nelze. Můžete ho ale potlačit a postojem k životu jeho projevy a dopady výrazně eliminovat. A pak se zaměřte na kvalitu spánku a problémy s nespavostí. Doporučených sedm až osm hodin totiž není radno podceňovat. Je to prostor pro to, aby se tělo dostatečně regenerovalo, abyste nabrali sílu a předešli mozkové mlze, bolavým svalům a náladovosti. Léky jsou možná účinné, ale z dlouhodobého hlediska organismu neprospívají a může na nich vzniknout závislost, což problém s usínáním ještě více prohloubí. Mnohem lepší je přírodní léčba. Vůně a bylinky sice zabírají, ale jejich síla je často úměrná emocím a míře stresu. Nepomohou tedy vždy.  

Zase to konopí  

Konopný olej se pomalu dostává na vrchol a mnohokrát se prokázalo, že pro lidský organismus je nedocenitelný. Na nespavost neexistuje lepší lék. O to víc, když se spojí s dobromyslem, mučenkou nebo kozlíkem lékařským. Stačí kapsle nebo lžička hodinu před spaním a problémy budou do pár týdnů pryč.