Dejte si po obědě šlofíka. Jak dlouho spát a proč si odpočinout?

Dejte si po obědě šlofíka. Jak dlouho spát a proč si odpočinout?  

Snad každý z nás to cítí. Po obědové pauze bychom se nejraději na chvíli natáhli. Po další hodinu a půl v práci trpíme a naše výkonnost rozhodně není taková, jakou bychom si přáli. Co si raději na chvíli chrupnout? Je to dobrý nápad, nebo to nepotřebujeme?  

Půl hodinka odpočinku 

Odborníci se shodují na tom, že krátký spánek do maximálního času půl hodiny je přínosem pro náš organismus. Ihned po probuzení jste plní elánu a můžete mnohem efektivněji pokračovat ve svých činnostech. Spánek je ale výborný pro celý náš organismus. Co vám přinese? 

Radost pro mozek i paměť 

Po obědě má naše tělo plné ruce práce s trávením dobré krmě. Činnost našeho těla se tak směřuje především do oblasti břicha a na mozek se jaksi nedostává. I když se snažíme, nápady nepřicházejí. Když podlehnete únavě, uděláte jedině dobře. Krátký šlofík dovolí mozku regeneraci a vy se tak budete cítit svěží a produktivní. Odpočinek pomůže zlepšit vaši paměť i koncentraci.  

Lepší, než kofeinová vzpruha 

Krátký spánek je pro naše tělo mnohem vhodnější než umělé dodávání kofeinových přípravků v podobě kávy, čajů nebo energetických nápojů. Na mnoho lidí navíc tyto přípravky stejně nefungují, po obědě s nimi prostě nic není. Jestliže obědváte pozdě, kávu už byste si neměli dávat vůbec. Její konzumace se totiž po 15. hodině již vůbec nedoporučuje.  

Ochrana srdce i posílení imunity 

Krátký odpočinek v podobě spánku se vám může vyplatit mnohokrát. Posílí totiž váš imunitní systém, pomůže odlehčit zátěž vašemu srdci, nebo se postará o přirozené snížení hladiny stresu.  

Zdá se, že krátký odpočinek v podobě spánku se pro naše účely skvěle hodí. Stačí krátká chvilka a získáváte spoustu energie. Místo toho, abyste se hodinu a půl mučili, si dejte krátký spánek a následně uvidíte, jak vám vše půjde příjemně a přirozeně. Ať žije šlofík!