5 tipů, jak vybrat ty pravé tapety

5 tipů, jak vybrat ty pravé tapety 

Správná volba tapet je klíčem k jejich spokojenému mnohaletému používání. Dokáží se postarat o optické zvětšení prostoru, o zútulnění i stylovost. Tapety dokáží překrýt umakartové bytové jádro, nebo se postarat o renovaci starých dveří.  

Optická proměna celého interiéru 

Když si do prostoru pouzvete fototapety za zeď, dokonale proměníte celou atmosféru v pokoji. Samolepicí fototapety mohou mít geometrické vzory, ale také zobrazovat zvířata, les, louku, nebo třeba velkoměsto. Vybrat si můžete svislé pruhy nebo vlnovky, které dokáží opticky zvýšit prostor v místnosti, nebo se postarat o zvýšení světelnosti v prostoru pomocí světlých barev na tapetách.  

Vinyl je odolný 

Vinylové tapety jsou tvořeny umělým PVC, vůbec jim tedy nevadí voda nebo vlhkost. Tapety určené do kuchyně nebo koupelny jsou ideální prostor pro použití vinylu. Jsou odolné proti mechanickému poškození i proti mastnotě, snadno je očistíte. Vinyl také působí jako součást tepelné izolace.  

Vliesové tapety jsou z textilu 

Obývací nebo dětský pokoj doslova prokoukne, když na jeho zdi použijete vliesové tapety. Jedná se o netkanou textilii, která je odolná vůči mechanickému poškození i znečištění. Snadno se instalují i demontují, můžete je tedy rychle obměňovat. Vlies je naprosto prodyšný, plíseň se pod ním netvoří.  

Povrch, na který se bude lepit 

Vlies i vinyl se dá snadno nalepit na všechny typy povrchů, bude tedy držet i na zdi, betonu, dřevotřísce, nebo také sádrokartonu. Vinyl tedy překryje i umakartové jádro vašeho bytu.  

A co dveře?  

Fototapeta na dveře je příjemný prvek, se kterým se vám podaří ozvláštnit celý interiér. Nevzhledné dveře tak proměníte během minuty v příjemný designový prvek. Snažte se styl tapety volit nejen tak, abyste se přizpůsobili celkové podobě interiéru, ale také svému vlastnímu vkusu a preferenci.  

Vyberte si tapety do svého interiéru.