Zájem o nemovitosti je u rodin s dětmi na vrcholu

Strach o své úspory i nezadržitelně rostoucí inflace – to jsou hlavní důvody, proč roste zájem o koupi nemovitostí. Zatímco někdo si kupuje bytovou jednotku investiční, jiný hledá spíše rodinný domek, kde by mohl dožít se svou roztomilou rodinkou. A když už jsme u těch rodin s dětmi, právě zde se zájem o nemovitosti zvyšuje. Bytové jednotky většinou dávají k výkupu a po výkupu bytu a obdržení peněz na ruku se stěhují do vlastního a většího příbytku. 

Nejen rodiny s dětmi mají o nemovitosti zájem

Jak ale bylo zmíněno, nejen rodiny s dětmi projevily velký zájem o koupi nemovitostí. Aktuální ekonomická situace tomuto způsobu investování opravdu nahrává do karet, i proto tak rapidně vzrostly ceny bytových jednotek i jiných druhů objektů. 

Do vínku tomu přidal i fakt, že banky stále ještě nabízí opravdu výhodné podmínky pro získání hypotečního úvěru a že hypoteční sazby jsou stále ještě na dobré hodnotě. I když je pravdou, že v posledních měsících zaznamenávají mírný růst. 

Investovat lze nejen do nemovitostí

Je třeba konstatovat, že díky aktuální ne zrovna příznivé ekonomické situaci došlo k rozmachu investování obecně. Nemovitosti se pro Čechy jeví jako nejsnazší a nejméně náročný způsob, jak zvýhodnit své úspory, ale na druhou stranu to není jediná cesta. Dluhopisy jsou taktéž možností, i když je pravdou, že nejsou tak výhodné. 

Vedle dluhopisů vzrostl zájem také o podílové fondy, investování do zlata, stříbra a samozřejmě i do akcií. Zejména ti, kteří se nebáli a v době zrodu koronavirové pandemie investovali do akcií amerických gigantů z toho dnes těží. Prakticky všechny velké společnosti se po stránce akcií dotkly svého dna a mnohé z nich se za poslední měsíce dostaly z nejhorších krizí ven, navíc i prosperují a těší se z vyšších zisků a obratů než předtím.