Na co si svatební hosté nejvíc stěžují?

Na co si svatební hosté nejvíc stěžují?

Místo… Vybráno. Fotograf… Zajištěn. Šaty pro družičky… Koupené. Speciální pentle na svatební vývazky… Objednané. Svůj velký den můžete plánovat do těch nejmenších detailů, ale přesto se může stát, že vám něco uteče. Pravděpodobně ale vaše pochybení neuteče svatebním hostům, kteří ho pak budou přidávat k dobru na všech rodinných setkáních. A to rozhodně nechcete.

Zmatené oznámení

Když už jste vybrali to nejdokonalejší svatební oznámení, nepokazte ho nejasnými informacemi. Údaje typu „na oběd“ nebo „na romantickém statku u rybníka“ sice vypadají líbezně, ale dost možná zjistíte, že zatímco Novákovi obědvají už v 11 hodin, u Dvořáků se na stůl nosí až o půl druhé. Nemluvě o tom, že dvacet minut před obřadem nechcete řešit telefonát zmateného strýčka Karla, který ten statek zaboha nemůže najít. Pokud se nehodí psát informace přímo do oznámení, přiložte k němu speciální list s co nejkonkrétnějšími údaji.

Dlouhé čekání

Pro vás je svatební den jistě plný vzrušení a nevíte, co dřív. Pro samé starosti si na jídlo možná ani nevzpomenete. Jenže vaši svatební hosté to vidí jinak. A tak v tmavých oblecích či nepohodlných lodičkách postávají a čekají… Než se snoubenci přichystají, než se připraví oddací síň, než se novomanželé vyfotí. Připravte jim po obřadu alespoň malé občerstvení, než zasednete ke společnému obědu.

Placený bar

Nikdo nestojí o to, aby se mu na svatbě polovina příbuzenstva opila do němoty. A zadarmo ten alkohol chutná nějak líp… Tak vás možná napadne, že bude nejlepší, když si ho hosté budou platit sami. Myslete ale na to, že svatebčané mají už dost výdajů za dary, cestu, případně i ubytování… A když vám budou chtít připít na zdraví, mají znovu vytáhnout peněženku? Kompromis je určit několik drinků, které budou zadarmo, případně se domluvte s obsluhou a přineste vlastní lahve.

Všechno mít pod kontrolou nemůžete. Ve svatebních šatech od Sqvele ale hosté rádi přehlédnou i pár karambolů – budou totiž mluvit jen o vás a o tom, jak vám to slušelo.