e-cigarety

Základy e-cigaret: Jak to celé funguje?

E-cigareta je elektronické zařízení, které se na trhu objevuje posledních několik let. Jedná se o přístroj, který funguje na bázi odpařování kapaliny. Narozdíl od řady jiných tabákových výrobků tak nedochází k žádnému spalování. Vaporizéry, jak je také můžeme nazývat, jsou poměrně praktické. Především kvůli tomu, že jsou skladné, vejdou se do kapsy a ve většině případů neprodukují nepříjemný zápach. V tomto článku se společně podíváme na to, jak přístroje do detailu fungují a čím se odlišují od jiných alternativ.

Základní princip

Ohřívací proces začíná uvnitř atomizéru – zahřívacího prvku. Teplota kovové cívky se po zapnutí přístroje zvyšuje. Právě na cívku se namotává vata, která se tím pádem může nasáknout příslušnou kapalinou, tedy e-liquidem. K tomu, aby se tohle všechno mohlo stát, a nakonec se uvolnilo aroma, a případně i nikotin, které uživatel inhaluje, je zapotřebí především dostatečné množství energie. O tu se v případě vaporizéru postará baterie, umístěná uvnitř jeho těla. Baterie se ve většině případů dá dobíjet klasickým napájecím kabelem, například USB. Na její výdrži pak záleží… Je to stejné jako třeba u telefonu. Když ho používáte nepřetržitě, kapacita baterie nezaručí tak dlouhou životnost, jako když ho používáte pouze střídmě.

Spousta možností

Jednotlivých typů vaporizérů je opravdu hodně. Jako příklad můžeme uvést následující:

  • Vape Pen: Mívají možnost doplňovat náplně nebo měnit cívky.
  • Vape Mods: Tyto modifikovatelné vaporizéry jsou výkonnější a disponují možnostmi úprav různých parametrů (např. výkon nebo teplota).
    Pod Systems: Kategorie zahrnující menší, kompaktní zařízení s jednoduchým designem.
  • All-in-One (AIO): Ty kombinují baterii a nádrž na kapalinu do jednoho kompaktního zařízení. Jsou snadné na obsluhu,  a tak představují ideální produkt pro začátečníky.

Originální design

Velkým benefitem vaporizérů je především jejich různorodost. Díky té si totiž tu svou vybere opravdu i ten nejnáročnější uživatel. Kromě toho, že existuje mnoho typů, které se odlišují ve svých funkcionalitách, na trhu najdeme také nepřeberné množství barev, velikostí a designů. Fantazii se tak meze rozhodně nekladou!

Autor: Elena Gotfried