Vypěstujte si angínovník, který zažene nejeden zdravotní problém

Vypěstujte si angínovník, který zažene nejeden zdravotní problém

Patří k vašim oblíbeným činnostem pěstování? V tom případě si vypěstujte rostlinku, která je krapet jiná než všechny bylinky, které si pěstujete na své zahrádce. Vypěstujte si s chutí takzvaný angínovník, který oceníte zejména ve chvíli, kdy vás bude bolet v krku nebo kdy vás bude trápit nechtěný kašel. Pokud se rozhodnete pro pěstování angínovníku, prozradíme vám, jak na to, aby vám rostlina vyrostla doslova za pár dní.  

Mnozí lidé v případě prvních projevů angíny utíkají k lékaři, který jim rázem předepisuje antibiotika. Jenže pravdou je, že předražené pilulky, které mají na svědomí farmaceutické firmy, nejsou zrovna prospěšné pro náš organismus, pro naše zdraví. Raději bychom měli vsadit na přírodní léčbu, a to například na takzvaný angínovník, který není jen dekorativní květinou, jež kvete od června do září.  

O angínovníku 

Pokud jste o rostlině zvané angínovník doposud neslyšeli, nezoufejte, nejste jediní. Proto jsme se rozhodli rostlinu nejdříve krapet představit. Angínovník je rostlina pocházející z Číny. V současné době však roste volně také v Japonsku nebo také na Filipínách. Je známá zejména pro své léčivé účinky, i proto se tedy zařadila k léčivkám.  

Rostlina má blahodárné účinky zejména na hlasivky, také hojí sliznici a zahání bolest v krku či nepříjemná kašel. A jak už její název napovídá, dokáže si poradit také s nepříjemnou angínou, která je strašákem ve skříních mnoha z nás.  

Jak angínovník pěstovat? 

Dostáváme se konečně k jádru věci, a sice k tomu, jak angínovník pěstovat. V ideálním případě zasejte semínka této rostliny v období mezi lednem a březnem. Můžete semena vysadit jak do záhonu na zahradě, tak také do květináče. Rostlina poroste jak venku, tak také doma v interiéru.  

Angínovník miluje vlhkost, kterou vyžaduje od svých pěstitelů. Na druhou stranu však nesnáší přemokření, tudíž i v tomto případě platí – všeho s mírou. Angínovník pěstujte v substrátu, který je dobře propustný a který v sobě ukrývá i písek a neutrální pH.