Ztuhlé svaly

Trápí vás ztuhlé svaly? Bylinky od bolesti uleví

Nejen sportovce, ale každého člověka mohou jednou za čas trápit ztuhlé svaly. Nejčastěji se však se ztuhlými svaly potýkají skutečně sportovci, ztuhlé svaly jsou problémem zejména druhý den po cvičení. Bolest je to opravdu nepříjemná, proto s ní každý touží rychle zatočit. Nemusíte si však brát žádné léky na bolest, nemusíte ani chodit k lékaři, stačí, když si zajdete do své bylinkové zahrádky utrhnout vhodnou bylinku, která bolesti zbaví. Jenže jakou bylinku volit, jaká je ta pravá, která zatočí s nepříjemnými bolestmi, jež způsobují ztuhlé svaly?

Bylinky je ideální zpracovat si do mastí nebo z nich vytvořit zábaly. Také je vhodné vytvořit z nich bylinkové oleje nebo koupele, v nichž se svaly uvolní a odpočinou.

Zkuste to s kopretinou

Kopretina neboli řimbaba se označuje za přírodní analgetikum. Má totiž protizánětlivé a také proti bolestivé účinky. Pomáhá však nejen při natažených svalech, ale dokáže odbourat zánětlivé procesy, které se dostávají do kloubů. Podle odborníků samotná kopretina dokáže vyléčit záněty v těle, a to bez jakýchkoli vedlejších účinků. No není to hotový zázrak?

Kostival proti bolestem

Na bolest působí také kostival, který s bolestí dokáže rychle zatočit. Natažené svaly rozhodně nemají žádnou šanci! Kostival lékařský se však používá nejen při natažených svalech, ale také se používá při problémech s pohybovým ústrojím.

Málokdo ví, že kostival lékařský pomáhá také při otocích, což je také věčný problém sportovců. Kostival lékařský se tedy rozhodně vyplatí pěstovat ve své bylinkové zahrádce, pokud jste vášnivým sportovcem.

Měsíček jako nejspolehlivější lék

Nejspolehlivějším lékem proti ztuhlosti svalů je však měsíček lékařský, z něhož se dělají nejčastěji mastičky, které se však používají i k jiným věcem. U měsíčku lékařského je léčivý nejen jeho květ, ale také jeho stonky i listy.