Seznamte se s bakopou, převislou rostlinou s bílými květy

Seznamte se s bakopou, převislou rostlinou s bílými květy

Pokud zrovna vysazujete kytičky do své zahrádky nebo naopak vysazujete rostliny do truhlíků na balkon, určitě pátráte na internetu po květinách, které nemají vaši sousedé a které jsou opravdu velice atraktivní a jedinečné. Takových květin je nespočetné množství, zejména květin určených do balkonových truhlíků najdeme mnoho. Jestliže toužíte po jemnosti a zároveň po jednoduchosti, je načase to zkusit s bakopou neboli suterou, která je letničkou vyžadující hodně světla, ale méně vody. 

Jednoduchost je krásná – to je staré známé moudro, kterým bychom se měli řídit i při vysazování zahrádky. Bakopa se vyznačuje svými převislými stonky, které jsou velmi porostlé malinkatými kulatými lístečky, jež mají výrazné zuby. V takzvaném paždí listů narůstají drobné, pěticípé květy bílé barvy, které květině dodávají opravdovou jemnost a jednoduchost. 

I když si člověk může myslet, že tato rostlina nemůže dorůst velké výšky, není to tak. Bakopa obvykle dorůstá do půl metru až jednoho metru, vymezte jí proto vhodné místo, ať se jí krásně daří. Nezapomeňte, že miluje světlé stanoviště, nepotřebuje však neustálé zalévání – stačí jednou týdně, když budete zalévat i ostatní rostliny v domě či na zahradě. 

Kdy kvete? 

Krásná bakopa, jejíž list lze popsat jako vejčitý, zubovitý až řapíkatý, kvete od června až do září. Nyní je tedy ideální doba na její vysázení, aby vám stihla krásně během června vykvést do parády. Jak již bylo zmíněno, má bílé květy, plodem je tobolka. Vypadá krásně hlavně v závěsných nádobách, jelikož roste převisle. 

Péče o ni 

Když budete bakopu vysazovat, dejte si pozor na půdu, do které bakopu sázíte. Rostlina miluje humózní, výživnou půdu s kyselým pH. Jak již bylo zmíněno, vyžaduje světlé stanoviště, ale nevadí ji ani polostín, pokud světlé stanoviště na balkoně není. A taktéž bylo zmíněno, že nemá extrémní nároky na vlhkost. 

Dokáže se dokonce poprat se slabými mrazíky, je tedy pravděpodobné, že vydrží déle než do září.