Píchání u srdce i potíže s polykáním. I takto může vypadat kopřivka

Píchání u srdce i potíže s polykáním. I takto může vypadat kopřivka 

I když se poslední statistiky neustále točí kolem koronaviru, zapomíná se krapet na nemoci, které jsou trochu běžnější, ale také nepříjemnost sama. A jednou z nich ke kopřivka, což je druh kožního onemocnění, které lze popsat jako zarudlou vyrážku v podobě vystouplých pupenů. Za vznik této vyrážky nejčastěji odpovídá alergická reakce, ale je pravdou, že na vině může být daleko více zdrojů.  

Kopřivka po celém těle 

Nelze úplně říct, na jakém místě se toto nepříjemné svědivé onemocnění na těle vyskytuje. Obvykle postihuje tělo jako celek čili se vyskytuje i na krku, břiše, rukou, nohou, samozřejmě na zádech nebo na stehnech či primárně na kolenou.  

Obecně rozdělujeme kožní onemocnění na akutní a chronické. Zatímco akutní kopřivka trvá několik týdnů a poté mizí, chronická se s člověkem může vléct i déle než šest týdnů.  

Kopřivka a její druhy 

Než přejdeme k typickým příznakům, které ovšem nejsou jenom o svědivé pokožce a zarudlých místech, pojďme si zmínit její druhy. Toto kožní onemocnění totiž rozlišujeme, a to na sluneční kopřivku (která je reakcí na slunce), chladovou kopřivku (čili reakce na chlad) nebo poté na stresovou, akvagenní nebo tlakovou kopřivku. 

I když existuje mnoho druhů tohoto onemocnění, musíme konstatovat, že kopřivka není nakažlivá. Vyvolat ji může opravdu mnoho faktorů, projevit se může nejen zarudlými místy. 

Netradiční příznaky kopřivky 

Domnívat se, že pouze zarudlá místa jsou to jediné, co nás během kopřivky popadne, je mylné. Dojít totiž může i na řadu jiných příznaků, k nimž patří silná únava, poškození sliznic, také chrapot, potíže s dýcháním nebo bolesti hlavy.  

Při kopřivce dokonce dochází k poklesu krevního tlaku, k otokům a bolestem kloubů, nebo k nevolnosti, průjmům a zvracení celkově.