4 světová muzea, která patří k těm nejkrásnějším

4 světová muzea, která patří k těm nejkrásnějším 

Při dovolené v zahraničí se snažíme vidět co nejvíce z toho, co nám daná země nabízí. Kromě ochutnávek jídla, pití zdejších vynikajících nápojů, nebo procházení se po typických památkách stojí za zvážení návštěva trochu té kultury jinak. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se podívali třeba do některého ze světových muzeí, která patří k těm nejkrásnějším vůbec? 

Louvre jako jedna ze zastávek při návštěvě Paříže 

Jednou ze zastávek při návštěvě Paříže je bezesporu přenádherný Louvre. Toto krásné zdejší muzeum patří právem mezi nejatraktivnější na celém světě. Lidé se sem sjíždí z celého světa především díky Moně Lise, jejíž obraz je v tomto francouzském muzeu pověšen.  

Louvre jako takový je známý i pro svou nádhernou architekturu a doslova podmanivou atmosféru, která dostane člověka prakticky v jakémkoli ročním období. 

Národní muzeum v Číně 

Až se budete nacházet v Číně, jednou z vašich zastávek musí být i zdejší muzeum. Je stejně atraktivní jako Velká čínská zeď, možná o trošku víc. I když mají poměrně moderní (vždyť založené bylo teprve před osmnácti lety), přesto přináší člověku pohled na čínskou historii naprosto podmanivým způsobem. Navíc se zde nachází největší exponát v podobě artefaktu Simuwu Ding z dynastie Shang. 

Metropolitní muzeum v NY 

Amerika je naprosto jiný svět, který láká prakticky každého. Je ale pravdou, že člověk právě tady neví, kam dřív skočit. Co třeba začít obcházku New Yorku ve zdejším Metropolitním muzeu? Obdivovat tady můžete oblečení ze všech koutů světa, hudební i jiné umění či expozici zaměřující se pouze na architekturu. Navíc je pravděpodobné, že příště, až se sem vydáte, bude muzeum zase o nějaké ty exponáty bohatší. 

Vzhůru do Říma! 

Dalším a na našem seznamu posledním atraktivním muzeem, které stojí za vidění je Vatikánské muzeum v Římě. Právě zde se ukrývá jedna z největších sbírek umění na celém světě! Celý areál je opravdu obrovský, proto si vezměte dobré obutí, protože zdejší prohlídka bude doslova nadlidským výkonem.