Jak vybrat plastová okna do rodinného domu

Jak vybrat plastová okna do rodinného domu 

S příchodem zdražování elektřiny došlo v mnoha rodinách k poměrně rozsáhlé panice. Většina lidí se rozhodla přijít s úspornými opatřeními, k nimž ostatně patřilo i zateplení domácnosti. A tak mnozí investovali do plastových oken, po kterých je nyní tím pádem opravdu nemalá poptávka. Že patříte taktéž na tuto stranu barikády? Skvělé, pojďme si prozradit, jak vybrat plastová okna nejen pro rodinný dům. 

Na materiálu záleží nejvíce 

Klíčem k výběru plastových oken je bezesporu materiál. Plast většinou nahrazuje dřevěná okna, která jsou sice krásná na první pohled, na druhou stranu tolik neteplí. A tak se dává přednost prvoplastu nebo recyklátům, ze kterých se plastová okna běžně vyrábí.  

Na materiálu sice záleží, na druhou stranu je také důležité, aby se na ona okna vztahovala dostatečně dlouhá záruka. Pakliže na ně výrobce záruku nepodává, raději dejte od dané alternativy ruce pryč. 

Sledujte důležité parametry 

Kromě materiálu se dále dívejte i na další parametry, se kterými v nejlepším případě pomůže sám odborník. Mezi ně totiž patří kritéria typu prostupnost tepla, počet komor, také dvojsklo nebo trojsklo (a co je ve vašem případě lepší volbou). Zajímat vás také musí stavební hloubka, která je u plastových oken opravdu velmi podstatná, nebo typ těsnění, aby tento typ zateplení byl skutečně efektivní tak, jak očekáváte. 

Vyhovují rozměry? 

A samozřejmě předtím, než si plastová okna objednáte, se ujistěte, že svými rozměry sedí. Protože pokud sedět nebudou, jsou taková okna k ničemu.  

Zejména si rozměry pohlídejte v případě, že máte zájem o atypická okna. Máte okna kulatá, nebo s obloukem nahoře? Jejich shánění i zapadnutí do rozměrů bude trochu složitější. A to platí i v případě, že byste si do takových oken chtěli posléze sehnat stínící techniku.