Madeira a co jste o ní asi nevěděli

Madeira a co jste o ní asi nevěděli 

Madeira patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím. A nelze se tomu divit. Tento květinový ostrov, jak se jí často přezdívá, láká hlavně na svou působivou okolní krajinu. Vždyť ne nadarmo se místu říká Havaj Evropy. Pokud se sem budete chtít sami podívat, lákat vás tu budou nejen lávové bazénky s mořskou vodou, ale také vysokohorská turistika (nabízí se hned několik treků, které můžete podstoupit). Co jste však o Madeiře jako takové nevěděli? 

Dres Messiho tady nemá místo 

Že Madeira není jako Norsko, to je na první pohled zřejmé. Vždyť i teploty se zde pohybují na zcela jiných hranicích. Stejně tak lze konstatovat, že Madeira není Barcelona, proto se sem neopovažujte přijet v dresu Lionela Messiho. Madeira totiž patří jeho sokovi, a to Cristianovi Ronaldovi, který je zde uctíván.  

Není to však proto, že jeho kořeny jsou s Madeirou spojeny. Je to také i z toho důvodu, že pro Madeiru udělal mnoho dobrého. Vždyť je po něm pojmenováno i ostrovní letiště.  

Vyšívání i ukulele 

Pokud se podíváte na Madeiru z větší blízkosti, zjistíte, že se jedná o místo, které je silně spjaté s vyšíváním. Výšivky na základě originálních nápadů Elizabeth Phelpsové se dostaly do povědomí už v roce 1854, vyšívání se následně stalo hlavním průmyslovým odvětvím a zabývalo se tím rovnou sedmdesát tisíc zaměstnanců.  

Kromě vyšívání je však s Madeirou úzce spojeno také ukulele. Právě tento hudební nástroj totiž přivezli imigranti z Madeiry na Havajské ostrovy čili lze říct, že symbol Havaje původně vlastně nepochází z Havaje, nýbrž z Madeiry.  

Ostrov plný vína 

Věděli jste, že za kolébku vína se považuje Gruzie? Destinace, která je v současné době velice opomíjená (což je ostatně velká škoda), by měla být na seznamu každého řádného milovníka lahodného moku. A těsně za Gruzií se bude nacházet Madeira, která je ostrovem Vína.  

Tato vinná tradice zde sahá až do patnáctého století.