Chystáte se do Ameriky? Co jste o USA možná nevěděli?

Chystáte se do Ameriky? Co jste o USA možná nevěděli?

Amerika je stále oblíbenější místo, kam se lidé vydávají na dovolenou. Lidé už nechtějí trávit dlouhé dny u moře, chtějí poznávat a objevovat. A právě na to je Amerika jako dělaná. Díky dovolené v Americe se budete na chvilku cítit jako vaši oblíbení američtí herci, budete chodit po místech, kde oni, také budete navštěvovat místa, kde se jednotlivé filmy nebo seriály odehrávaly. Zkrátka to bude takový splněný sen. Na co tedy ještě čekáte? 

Možná nechcete jet do Ameriky proto, že neumíte dobře anglicky. Nebo možná vás odstrašuje to, že o ní nevíte dostatečné množství informací. Pokud se chcete do Ameriky vydat, přinášíme vám několik zajímavostí, díky nimž Ameriku najednou budete znát líp než zemi, v níž žijete.  

Zajímavosti o Spojených státech amerických 

  • Věděli jste, že americký průměrný supermarket ročně vyhodí přes 1,3 tun potravin? To Američané by se měli snažit neplýtvat jídlem.  
  • Věděli jste, že v Montaně žije více krav než lidí? Podle statistik v Montaně žije až třikrát víc krav než lidí.  
  • Věděli jste, že průměrný Američan vypije během roku až šest stovek plechovek limonády? Ne fastfood, ale limonáda může za to, že v Americe vládne obezita.  
  • Věděli jste, že oficiálním zvířetem Kalifornie je medvěd? Je však pravdou, že zde nikdo neviděl medvěda od roku 1922.  
  • Věděli jste, že ve Spojených státech amerických najdeme hned několik obcí, které se jmenují Santa Claus? Jedna z nich leží například v Indianě. Zde musí mít Vánoce po celý rok! 
  • Věděli jste, že kdyby Bill Gates, druhý nejbohatší člověk světa, věnoval všechny svoje peníze americké vládě, pokryl by tím deficit státního dluhu jen na pouhých patnáct dnů? 
  • Věděli jste, že jeden ze sedmi Američanů má minimálně deset kreditních karet ve své peněžence? To peněženku nemůže ani zapnout! 
  • Věděli jste, že až pětadvacet procent Američanů, kteří mají přístup k internetu, si prohlíží během pracovní doby pornografické stránky?