4 nevšední zajímavosti o Bali, aneb rozšiřte své obzory

4 nevšední zajímavosti o Bali, aneb rozšiřte své obzory 

Indonésie a Thajsko jsou v posledních letech destinace, do kterých se lidé sjíždí čím dál více. Pro Evropany je to naprosto jiný svět, který má jinou kulturu, zvyklosti, jiné způsoby chování a výchovu jako takovou. Než například zamíříte na Bali, pojďme si zmínit několik zajímavostí, kterými si alespoň rozšíříte obzory o tomto jedinečném místě.  

Hinduismus skloubeny s buddhismem 

Před navštívením jakéhokoli státu nebo jakékoli země je dobré informovat se o tom, jaké náboženství nás v dané destinaci čeká. Přece jenom musíme uctívat víru druhých, v nové zemi jsme pouze návštěvníkem a nemáme právo nikoho poučovat o tom, čemu má důvěřovat a čemu nikoliv.  

Bali můžeme označit za hinduistické se značným vlivem buddhismu. Rozdíly jsou viditelné na každém kroku. Při rozhovoru s Balijci ihned zjistíte, že věří v mnohé nadpřirozené bytosti, i proto jim prakticky denně přináší oběti.  

Turecké záchody na každém kroku 

Zatímco náboženství se vaší dovolené prakticky nedotkne, záchody by mohly. Přece jenom vykonávat svou potřebu musíme během dne rovnou několikrát a zdejší záchody jsou krapet – odlišné od těch našich. Ve většině případů se zde totiž setkáte s tureckými alternativami.  

Co člověka možná nemile překvapí je, že se v Indonésii obecně nepoužívá toaletní papír. Místo toho se hned vedle toalety najde hadička, pomocí které očistu provedete.  

Černé pláže a dech beroucí sopky 

Bali má však co nabídnout i po stránce přírodních krás. Pokud jste se domnívali, že Bali je pouze o bílých plážích a palmách, spletli jste se. Najdete zde také plno černých pláží a samozřejmě i sopky, z nichž vyvěrá sopečný písek. A přesně ten tvoří například Keramas Beach, černou pláž. 

Období dešťů a období sucha 

Při plánování své dovolené na Bali počítejte s jedním, a sice se zdejším měnícím se ročním obdobím. Zde se zaměřují spíše na období sucha a období dešťů. I když ve druhé zmíněné části roku neprší ustavičně, musí se s velice intenzivními dešti počítat.