Cestovatelské klišé: Lago di Garda Cestovatelské klišé: Lago di Garda

Cestovatelské klišé: Lago di Garda  

Itálie. Pizza, koloseum, gondola. A Gardské jezero. Svého času to bylo mezi našinci jedno z nejnavštěvovanějších míst. Když za hranice, tak do Itálie. Když k vodě, tak k Lago di Garda. A platí do i dnes.  

Jezero nebo moře?  

Lago di Garda je jezero ledovcového původu. Někdy ale máte pocit, že jste se omylem objevili u moře. Je téměř nekonečné. A cestování kolem něj nabízí vše, co si jen můžete od letní dovolené přát. Může objet Lago di Garda na kole, objet autem a navštívit památky hojně rozeseté všude kolem, zůstat na jednom místě a užívat si klid a vlažné tempo typické pro Italy.  

Na severu je voda chladnější a více vyžití v přírodě, na jihu si užijete lepší servis a díky šířce jezera, které tam dosahuje neuvěřitelných sedmnácti kilometrů, i výhled jako na moře.  

Dovolená v pohybu  

U jezera můžete relaxovat jako všude jinde a střídat lehátko, postel a barovou židli, ale u Lago di Garda by to byla opravdová škoda. Je to centrum sportu a vybrat si můžete mezi klasickou turistikou nebo cyklistikou a nespočtem vodních sportů, windsurfingem, závody lodí, horolezectví nebo paraglidingem.  

Pokud by vás fyzická námaha nebavila, nudit se nebudete. Můžete se nechat vyvézt lanovkou na Monte Baldo, zajet za zvířaty do ZOO, safariparku a akvária s pěti tisíci druhy podmořských živočichů nebo navštívit legendární Gardaland, který časopis Forbes označil jako pátý nejlepší zábavní park Evropy.  

Italská jistota: víno  

Dny u Lago di Garda patří k těm náročnějším, a tak přijde sklenka vína po setmění vhod. Celá oblast je proslulá červenou odrůdou. Přes den procházky vinicemi a návštěva Museo di Vino, večer ochutnávka toho nejlepšího. Pár lahví si dozajista přivezete i domů, abyste si dovolenou ještě dlouho připomínali.