Jedovaté pokojové rostliny. Co raději odnést z bytu pryč, pokud máte děti?

Jedovaté pokojové rostliny. Co raději odnést z bytu pryč, pokud máte děti? 

Květinová krása se může změnit v nepříjemné chvilky. Některé pokojové rostliny jsou totiž pro požití naprosto jedovaté. Jedná se o jed, který ohrozí děti i zvířecí mazlíčky. Těmto kytkám se raději vyhněte.  

Nám se to nemůže stát 

Spousta lidí v případě pokojových rostlin zapomíná na to, že náhoda skutečně existuje. Můžete mít danou kytku skutečně rádi, ale stojí to za ten risk? Mnoho lidí si již řeklo, že jich se to netýká, a nakonec museli jet se svým pejskem na veterinu. Požil kousek jedovaté rostliny a oheň byl na střeše. Zejména pokud máte malé děti, byste se měli vyhnout některým rostlinám doslova obloukem.  

Tchýnin jazyk patří do přírody 

Například nevinně vypadající tchýnin jazyk představuje nepříjemnou hrozbu. Jeho pěstování je nenáročné a vydrží téměř vše. To ale neznamená, že byste si jej měli domů pozvat. Tchýnin jazyk raději ponechejte v přírodě. Obsahuje totiž saponiny i alkaloidy, které se mohou postarat o nepříjemné potíže. Otrava se následně projevuje zvracením nebo bolestmi břicha. Pro psy se jedná o naprosto fatální otravu. Pozor si dejte i na malé děti.  

Difenbachii raději z obchodu neberte 

Pokojová rostlina s názvem difenbachie na nás kouká snad ze všech hobby marketů a květinářství. Nad její koupí se ale vážně zamyslete. Velké listy a žlutobílý vzor raději nechejte zvážit někde, kde nemají malé děti a zvířata. Již domorodí obyvatelé deštného pralesa odnepaměti používali tuto rostlinu k výrobě jedovaté tekutiny. Tu následně použili pro otrávené šípy. Rafidy jsou látky, kterých je tato rostlina plná. Umí pálit v krku, způsobí jeho otok, mohou způsobit i smrt. Za tu krásu to nestojí.  

Ani kroton si raději domů nezvěte. I když je tvarově i barevně rozmanitý, patří do čeledi pryšcovitých. Jejich šťáva je nekompromisně jedovatá.