České zámky, které stojí za vidění nejen v doprovodu dětí

České zámky, které stojí za vidění nejen v doprovodu dětí 

Vypadá to na krásný, slunečný a teplý víkend? Pokud jste už stihli navštívit zábavní centrum v Ostravě, je načase najít další program na volné dny. Děti jsou zkrátka náročné a nechtějí sedět doma na pohovce, i když by samozřejmě mohly sledovat pouze oblíbené pohádky. Sluníčko je zkrátka láká ven, proto vyrazte za pohádkovými zámky. Česká republika je jich plná, stačí si vybrat z těch nejkrásnějších.  

Konopiště patří k nejvýznamnějším kulturním památkám 

Pokud sledujete s dětmi (nebo sami) klasické české pohádky, nejraději byste se jeli podívat na místo, kde se natáčely. Přece jenom mluvíme o filmové klasice, která pravděpodobně jen tak neomrzí nikoho napříč generacemi.  

Mezi typické pohádkové zámky patří také zámek Konopiště, který je zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních památek v Česku. Leží v nadmořské výšce zhruba 376 metrů a člověk by pravděpodobně nenašel podobnou pamětihodnost, kde by bylo tolik trofejí jako právě tady. Natáčela se zde řada krásných pohádek a už při samotném pohledu na zámek se vám jich v hlavě ihned několik zrodí.  

Na Červenou Lhotu za sympatickou Zlatovláskou 

Pokud milujete krásný příběh o Jiříkovi a zlatovlasé panně, měli byste zamířit na Červenou Lhotu, která je přesně tím panstvím, kde se starší, ale nadčasová pohádka odehrávala. Kolem stavby panuje řada legend a je na vás, jestli jí uvěříte či nikoliv. Průvodci vám sice budou nastiňovat skutečnosti, ale trocha víry v pověsti není nikdy na škodu, nemyslíte? 

Nicméně Červená Lhota patří k renesančním zámkům, kolem kterého se rozprostírá nádherná vodní nádrž. Je sice otázkou, jestli bude zrovna nádrž napuštěná, ale pokud by se vám poštěstilo, můžete si zde půjčit lodičky, na kterých se kolem zámku hezky projedete.  

Na Sychrov za vodotrysky a kašnami 

I zámek Sychrov patří k nádherným pohádkovým zámkům a bezesporu se vám vryje do paměti natolik, že na něj budete vzpomínat ještě dlouhé roky. Je velmi zajímavý svou stavbou, ale také tím, co ve svém okolí ukrývá. Kolem dokola se rozprostírají kašny, vodotrysky i malebná zahrada, kterou se můžete projít, pokud se zde tedy zrovna něco nenatáčí, což je velmi častý scénář.