zabalit na cesty

Co si zabalit na cesty?

Mnoho lidí si balí kufry skoro co čtrnáct dní. Jedná se většinou o lidi, kteří bydlí někde daleko a po čtrnácti dnech se rozhodnout navštívit svou rodinu, proto se vydávají vstříc víkendovému dobrodružství domů. Potom jsou však ti, kteří své kufry balí pouze tehdy, kdy se vydávají na nějakou cestu. Nemusí se jednat o dlouhou dovolenou, kterou většinou podnikáme rok co rok během letních měsíců, ale na druhou stranu se u mnoha lidí právě děje tato situace, a sice že se balí jednou za rok právě pouze na letní dovolenou. Mimo dovolenou se můžeme balit i jen třeba na výlety nebo na prodloužené víkendy.

Ať už se rozhodneme jet kamkoliv a na jak dlouho, pokud se s danou aktivitou pojí balení kufrů, mnohdy si trápíme hlavu tím, že nevíme, co si všechno sbalit a co ne. Rozhodně bychom neměli balit zbytečnosti, které nám bohužel vždy jen zaberou místo, a v konečném důsledku si uvědomíme, že jsme danou věc ani nepotřebovali. Co si tedy sbalit a kdy?

Co si sbalit na dovolenou k moři?

Na dovolenou k moři bychom si měli sbalit především to nejnutnější, a sice oblečení a boty. To jsou asi základní věci, které budeme potřebovat. Plavky minimálně ve dvou provedeních jsou podmínkou. Měli bychom však zvážit, jestli si vezmete hygienické potřeby, protože pokud budeme bydlet někde v hotelu, šampony, mýdla, dokonce někdy i opalovací krémy se budou moct pořídit tam – někdy zdarma, jindy za běžné ceny, jako u nás. Rozhodně bychom si však takovými věcmi neměli zatěžovat místo v kufru. Nazpátek takové prázdné místo zaplníme například suvenýry. Ostatně takové balení do zahraničí musíme orientovat i na základě toho, kolik budeme mít povolených zavazadel.

Co si sbalit na turistickou dovolenou?

Pakliže zamíříte především za turistickým poznáváním, mnohdy si nemusíte sbalit celý kufr, ale postačí vám nějaká přepravní taška nebo například pouze batoh na záda. Navíc při turistických dovolených nepotřebujeme tolik oblečení, jako například na dovolenou, protože mnohdy jsou takové dovolené trochu kratší a většinou potřebujeme jedny boty a žádné plavky.