Co si nesmíte nechat ujít, až se budete nacházet v Praze

Co si nesmíte nechat ujít, až se budete nacházet v Praze

Do Prahy se člověk dostane minimálně jedenkrát v životě. I díky této chvilce pozná, jestli je Praha městem vysněným nebo naopak nenáviděným. V současné době lze o Praze říct, že je to město pro život. Běžní turisté sem však jezdí hlavně za svými oblíbenými památkami nebo případně na koncerty, které se zde konají opravdu v hojném množství. Pokud se zde budete nacházet, máme pro vás několik tipů, kam vyrazit či co si rozhodně nenechat ujít. Je to hned několik akcí, díky kterým pochopíte, proč jsou zde Pražané tak spokojení.  

Matějská pouť 

Každým rokem se koná známá Matějská pouť, která je označována za tu největší v České republice. Není to jako tradiční pouť, netrvá totiž jen víkend nebo týden, ale trvá rovnou několik měsíců. Do Prahy přijíždí na konci února a trvá až do velikonočního víkendu, tedy zhruba do konce dubna. V případě, že se na Matějskou pouť vydáváte, užijete si hromadu zábavy. Atrakcí je zde opravdu hodně, stejně tak stánků s hračkami, růžemi nebo sladkostmi. Koupíte si první cukrovou vatu nebo sáhnete po sladkém lízátku? 

Food festivaly 

S prvními slunečními paprsky se na pražských nábřežích a náměstích začnou konat různé food festivaly, tedy festivaly plné jídla a pochutin. Nejvíce se toho koná pravidelně na pražské Náplavce, což je místo nejen aktivních mladých lidí. Během teplejších ročních období můžete ochutnat například mořské plody nebo to nejlepší z asijské kuchyně. Pokaždé je food festival zaměřen na něco jiného, navštivte ten, který vám určitě bude chutnat.  

Farmářské trhy 

I farmářské trhy mají v Praze něco do sebe. Jelikož zdejší nemají často možnost si pěstovat svou vlastní zeleninu a ovoce, tak využívají farmářské trhy, kde je samozřejmě k dostání nejen čerstvá zelenina, ale také čerstvé květiny, výrobky domácích kutilů nebo třeba uzeniny a jiné lahůdky. Farmářské trhy se zpravidla konají na drtivé většině pražských náměstích, na jaký trh zavítáte jako první vy?