Rakytník plný vitamínu C. Co všechno umí?

Rakytník plný vitamínu C. Co všechno umí?

Není tajemstvím, že doplňovat vitamín C se musí. Je hlavní složkou pevného imunitního systému, díky kterému je z imunity vybudováno pevné rytířské brnění – takřka neprůstřelné. Nemusíte však nutně sahat po citrusech, které navíc nebyly vypěstované na vaší zahrádce. Můžete jít cestou rakytníku – nápadně zbarveného keře, jenž vitamínu C obsahuje až třikrát více než citron nebo pomeranč.  

Co je to rakytník 

Rakytníkový sirup nebo čaj – z plodů keřového stromu se v současné době připravuje leccos. Než se však pustíte do přípravy sirupu, měli byste vědět, o co se vlastně jedná či jak rakytník „ve volné přírodě” vlastně poznat.  

Nemluvíme o typicky české plodině. Dorazil k nám z dalekého Ruska. Specifický je svými úzkými a opadavými listy, stejně tak výrazně zbarvenými plody v podobě drobných kuliček. Na první pohled nevzbuzuje příliš velkou důvěru, jeho konzumace je však doporučována řadou lékařů. Důvodem je především obsah složek. Ukrývá v sobě vitamíny A, D, B i E, navíc je bohatý na takzvaně organické kyseliny a minerály, jako je železo.  

Kombinace tělu prospěšných složek z rakytníku dělá hotovou zdravou bombu pro naše tělo, kterému pomáhá nejen s posilováním imunitního systému.  

Jaké jsou účinky rakytníku?  

Jak již bylo zmíněno, rakytník je kombinací nejrůznějších tělu prospěšných složek, které podporují imunitní systém a mnohem víc. Není to jen o posílení imunity, tím pomyslný seznam účinků teprve začíná. Kromě jiného umí rakytník také pozitivně ovlivnit činnost jater, pozitivně ovlivňují i trávicí funkce a pomáhá proti nejrůznějším kožním problémům.  

Kromě jiného dochází i k regulaci krevního oběhu, pozitivní krvetvorbě nebo se zvyšuje odolnost proti stresu, který má za následek řadu zdravotních problémů, včetně vzniku nejrůznějších a velmi nebezpečných onemocnění.