Důvody, proč pít zelený čaj

Důvody, proč pít zelený čaj

O tom, že se musí dodržovat pitný režim, není sporu. Bohužel řada lidí na to zapomíná nebo má o tom zkreslené informace. Pokud pitným režimem se rozumí pití klasické kohoutkové vody, která neobsahuje žádné kalorie a která je tělu prospěšná. Kohoutkovou vodu je možné si zpestřit, a to třeba tak, že si do ní vložíte okurek, limetu nebo citron, případně je možné nahradit kohoutkovou vodu bylinkovými čaji nebo zeleným čajem, který sice lidský organismus sice dehydratuje, ale paradoxně je zdraví prospěšný.  

Je třeba konstatovat, že pokud pijete zelený čaj souběžně třeba s vodou, organismus je skvěle hydratován. Navíc zelený čaj je tělu prospěšný. Prozraďme si několik důvodů, proč pít právě zelený čaj a ne jiný.  

Zelený čaj je plný antioxidantů 

Věděli jste, že zelený čaj obsahuje opravdu mnoho velice silný antioxidantů? Antioxidanty jsou známé tím, že ničí rakovinotvorné buňky. Lze tedy říct, že zelený čaj je jakousi prevencí proti rakovině. Kromě toho odbourává stres.  

Zelený čaj pro čistou pleť 

Zelený čaj však nepůsobí blahodárně jenom na naše orgány, ale také je skvělým pomocníkem při čištění pleti. Pleť dokáže vyčistit opravdu skvěle. Zbaví pleť nedokonalostí, také vrásek a akné. Kromě toho obsahuje obrovské množství vitaminu A a B, pomáhá vyplavovat toxiny z těla a dokáže dostat z pleti veškeré nečistoty, které by se pod naší kůží mohly nacházet. 

Zelený čaj podporuje mozek 

Čaj obsahuje celou řadu aminokyselin, které aktivně podporují mozek a mozkovou činnost. I díky tomu je zelený čaj prevencí třeba závažné a obávané Alzheimerovy choroby, která právě útočí na lidský mozek.  

Zelený čaj prodlužuje život 

Pokud se chcete dožít dlouhých sta let, doporučujeme pít zelený čaj. Zelený čaj totiž snižuje riziko vzniku nemocí, které život zkracují a které jsou často důvodem smrti. I díky tomu lze konstatovat, že zelený čaj dokáže prodloužit život člověka.