Koronavirus

Koronavirus vs masová hysterie

Roušky k nedostání? Z regálů mizí základní potraviny? Lidstvo zachvátila panika jménem “koronavirus”. 

Koronavirus je označení pro čtyři typy virů:

Tyto viry samy o sobě způsobují běžná onemocnění, jako je třeba nachlazení, po vážnější virozy. V podstatě je to tedy běžný typ respiračního viru a současný “pandemický” typ korona viru je jeho zmutovaný základ. Stejně tak mutuje každým rokem také běžný chřipkový virus, který má taky za následek daleko více obětí, přesto kvůli němu nevzniká masová hysterie. 

V čem je celé nebezpečí je to, že neustále klesá celková lidská imunita, přes (běžné) chřipkové období chybělo ve školách i 90% žáků. Co pro sebe tedy můžeme místo nakupování roušek a zásob potravin je starat se o svůj imunitní systém, který si dennodenně ničíme neplnohodnotnou stravou, stresem, léky a dodržovat základy hygieny. 

Tyto záchvaty paniky slouží pouze pro komerční účely firem, které si na lidské nevědomosti vydělávají spoustu peněz, není nic jednoduššího než zkupovat to, po čem je největší poptávka a prodávat to dráž, vymýšlet si očkování a zázračné léky, jen udržovat společnost ve strachu. 

Pokud budete hledat dál a podíváte se na úmrtnost na koronavirus dle věku, zjistíte, že vlastně možná nejste na pokraji smrti. U lidí ve věku:

  • 10 – 49 -> 0,2 – 0,4%
  • 50 – 59 -> 1,3%
  • 60 – 69 -> 3,6%
  • 70 – 79% -> 8%
  • 80+ -> 14,8%

Zdroj: www.worldometers.info

Sám ministr zdravotnictví ve svých prohlášeních řekl, že není důvod k panice. Pro zdravého jedince není virus nebezpečný. Nejrizikovější skupina, jak už jste mohli vidět v procentech, jsou senioři. 

Nebojujeme tedy s nemocí, ale s lidským strachem a přiživování se na něm. Nenechte se strhnout masovou hysterií a komerční propagandou. Dostatečný pitný režim, ovoce a zelenina, kvalitní spánek, pohyb a snaha o minimalizaci stresu jsou klíčem ke zdraví.