nápoje

Co pít místo sladkých nápojů?

Nejen během aktuálního léta, ale také i během ostatních ročních období musíme dbát na pitný režim. Ten je zapotřebí dodržovat, i když mnoho lidí ho nedodržuje. Průměrně by se mělo za den vypít alespoň dva litry vody, ale někdy se tyto dva litry zdají být naprosto přehnané. Abyste však svému zdraví trochu přilepšili, překonejte se a opravdu si na dodržování pitného režimu dbejte. Nemusíte však pít jenom vodu, ale stačí se vyvarovat sladkým nápojům. Co ale pít místo nich?

Voda je poměrně neoblíbená tekutina, kterou lidé odmítají pít. Někdy jim nechutná, jindy k ní mají vysloveně odpor, ale je to škoda, protože voda je samozřejmě nejzdravější a tělu úžasně prospívá. Pokud však vodu nepijete, nemusíte zoufat, že by tak vaše tělo najednou střádalo a přicházelo o něco důležitého. Soustřeďte se však na vynechání sladkých nápojů, které jsou hotové zlo.

Mezi největší zlo v oblasti pitného režimu patří rozhodně sladké sirupy, které v sobě nesou mnoho špatných látek, po nichž se hodně tloustne. Taky se vyvarujte bublinkám, které nadýmají, a vyhněte se taky nadměrnému požívání alkoholu – a to platí hlavně u šampaňského.

Co pít místo sladkých nápojů?

Jestliže se opravdu nechcete naučit pít čistou vodu, pak se zaměřte třeba v létě na osvěžující domácí limonády. Většinou jsou to však vody s citronem, mátou a okurkou. Čistě vodě se tak dá naprosto jiná chuť, která je už mnohem poživatelnější než chuť čisté vody.

Pokud vás však nenadchne ani toto řešení, přejděte k domácím sirupům. Domácí sirupy mají tu výhodu, že vždy víte, co se v nich ukrývá. Díky tomu, že si je vyrábíte doma sami, se pak můžete ujistit, že v nich není nic špatného – žádný zbytečný cukr, žádné škodlivé látky.

Jak vyrobit svůj domácí sirup?

Receptů na domácí sirupy je plný internet, ovšem my doporučujeme naprosto ten nejjednodušší z bylinek. Stačí jenom, když si vyvaříte oblíbené bylinky (například meduňku nebo mátu). Po vychlazení jen vývar sceďte, můžete ho trochu osladit dle chuti – a to konkrétně třtinovým cukrem, který není pro tělo tak škodlivý – a dejte do ledničky. Díky cukru se vývar do jisté míry zhustí. Samozřejmě při nalévání sirupu do skleničky si nebojte dát sirupu více – jeho chuť není tak moc sladká a tím pádem i výrazná, jako u běžných sirupů, které koupíte v obchodech.