Jakým jídlům se vyhnout, protože zpomalují metabolismus?

Jakým jídlům se vyhnout, protože zpomalují metabolismus?

V posledních letech řada lidí opravdu přemýšlí o tom, co jí. Sice si ne všichni počítají kalorie, ale už se necpou nezdravými potravinami, jelikož si váží vlastního zdraví, navíc nechtějí vypadat jako baculky. I když si však řada lidí kdeco zjišťuje o jídle a o stravování celkově, najdou se mezi námi jedinci, kteří si nejsou jistí tím, co jedí, kteří nevědí nic o jídle, které konzumují. A to mnohé pokrmy zpomalují metabolismus člověka! 

Pokud se zrovna snažíte zhubnout, je pro vás správné fungování metabolismu opravdu klíčové. Právě vy byste si měli dávat pozor na to, co jíte nebo co je součástí vašeho jídelníčku. Stejně tak by si měli dát pozor na konkrétní potraviny ti, kteří nechtějí ničím narušit fungování metabolismu. Prozraďme si proto několik konkrétních potravin, které za zpomalením metabolismu stojí.  

Jogurty 

Snídáte ráno jogurty? Pak patříte k velkému množství lidí. Lidé se opravdu naučili snídat jogurty, ale neuvědomují si, že právě tyto mléčné produkty stojí za jejich zpomalením metabolismu. Pokud nestojíte o zpomalení vašeho metabolismu, doporučujeme se jogurtům alespoň na nějakou dobu vyhnout nebo jejich konzumaci výrazně omezit. Samozřejmě ani v tomto případě je nesmíme házet všechny do jednoho pytle – vhodné jsou ke konzumaci kvalitní řecké jogurty, které se nedají svým složením srovnávat s ochucenými jogurty, které jsou většinou plné cukrů.  

Hovězí maso 

Hovězí maso bez znalosti jeho původu – to je to nejhorší, co si můžete dopřát k obědu. V současné době je hovězí maso něco, u čeho je třeba si dávat pozor na jeho původ. Ne všechno hovězí maso je kvalitní, ne všechno maso pochází ze zvířat z bio chovů. Některá masa jsou plná střevních bakterií, které se zrovna nepohodnou s vaším metabolismem.  

Ovocné džusy 

Málokdo si uvědomuje, kolik se v jedné sklenici ovocného džusu nachází cukru. Pokud budete konzumovat ve velkém tyto přeslazené nápoje, metabolismu tím zrovna neprospějete. Raději se vyhněte přeslazeným nápojům a volte obyčejnou vodu z kohoutku.