Těhotné ženy mohou být v ohrožení

I těhotné ženy mohou být v ohrožení, pokud je napadne nemoc. Jaké jsou nejčastější?

Nemoci sužují nejednoho člověka. Přijdou často velmi náhle, ovšem zanechají v těle velkou spoušť. Mezi nejohroženější jedince patří těhotné ženy, které se bohužel dnes a denně potýkají s návaly bakterií a virů, jež se snaží organismus těhotné ženy napadnout. Některé ženy odolávají, jiné bohužel nemají tak silný imunitní systém, a tak je nemoc postihne. Je však třeba mít se na pozoru a všechny příznaky rozpoznat, následovně s nimi zavítat k lékaři. Nemoci u těhotných žen mohou způsobit celou řadu neplech, jsou pro ženy i jejich plod velmi nebezpečné, a tak je raději nepřehlížejte.

Nemocí, které mohou postihnout maminky, je mnoho. Rozhodli jsme se vypsat takové, které jsou velmi nebezpečné nejen pro matku jako takovou, ale také pro plod, který nosí ve svém břiše.

• Žloutenka typu B

Žloutenka není nebezpečná, pokud se jedná o typ A. Jestli se však jedná o typ B, je nutné zahájit rychle léčbu. Žloutenka typu B je pro plod velmi, velmi nebezpečná, stejně jako pro matku. Ne nadarmo se ženy proti žloutence očkují, stejně jako děti hned po porodu. Většinou to bývá tak, že plod je nakažen žloutenkou od své matky.

• Plané neštovice

Plané neštovice velmi často postihují děti. Jenže někdo jim v dětství vzdoruje, tudíž je v dospělosti ohrožen touto nepříjemnou nemocí. Léčba planých neštovic je v dětství hračka, jenže v dospělosti je to krapet složitější. Mnohdy se na první pohled ani nepozná, že se o plané neštovice jedná. A pokud postihnou těhotnou ženu, můžou mít až fatální dopad.

Lékaři upozorňují zejména na TORCH syndrom, který se může díky planým neštovicím ukázat u plodu.

• Cytomegaloviry

Jedná se o infekci, která je až podezřele podobná angíně, ovšem není to angína. Hlavním rozdílem je to, že se často objevuje naprosto bez příznaků. Bohužel pro maminky – očkování na tuto infekci neexistuje.