imigranti

Hrad uvítal Trumpův příkaz nepřijímat uprchlíky

Po zvolení nového amerického prezidenta vypukly ve světě různé spekulace. Jelikož si americký národ zvolil Donalda Trumpa, všichni měli za to, že se jedná o větší zlo (než byla jeho soupeřka Hillary Clintonová). Jeho prvotní zákony a příkazy ale pojednávají o opaku. Dokonce i prezident České republiky Miloš Zeman uvítal jeho nejnovější příkazy.

Otázka uprchlíků se začíná opět vymykat kontrole, proto je načase dělat radikální kroky. Zastánců těchto masiv je čím dál méně, ale na faktu, že se uprchlíci hrnou nejen do Evropy, to nic nemění. Jejich posuny dosahují velkých rychlostí, proto se není čemu divit, když hlavy států konají zásadní rozhodnutí.

Donald Trump svým zvolením nejprve šokoval jeho odpůrce. Ti se chtěli najednou vystěhovat ze země do Kanady, ale nejspíše z tohoto plánu sejde. Proč? Protože dal příkaz pozastavit na sto dvacet dní přijímání uprchlíků. Má za to, že oni jsou právě těmi škodnými v revíru a že právě oni stojí za různými útoky. Proto chce také zavést i registraci muslimů – vidí v nich zkrátka viníky toho, co se ve světě děje.

O tomto příkazu nepřijímat uprchlíky se řádně spekulovalo, ale ve většině v dobrém slova smyslu. Uprchlíci totiž představují velký problém nejen pro USA, ale taky pro celou Evropu. Tento příkaz také vedl k prohlášení prezidenta České republiky Miloše Zemana, že máme i v USA své „spojence“. Holt nejspíše stejné názory dělají přátele.

Díky tomu, že i Miloš Zeman je proti přijímání uprchlíků, má své zastánce mezi zdejšími lidmi. Migranti jsou opravdu problém, který by se měl řešit. Možná by nebylo na škodu, kdyby se podobný příkaz podal i v České republice. Jistě by to přispělo k ochraně země a k bezpečí všech občanů daného státu.

Třeba nás prezident Miloš Zeman také překvapí podobným příkazem. Jistě by to ocenili i jeho odpůrci. Jak se tedy k této problematice bude vyjadřovat dál, to ukáže jen čas. Stále je to pro nás prozatím nevyřešený problém.