Bylinky, které vám pomohou přestat kouřit

Bylinky, které vám pomohou přestat kouřit 

Kouření patří k zlozvykům, které úplně nejsou společensky uznávané. Zatímco někomu se líbí jet v těchto „kuřáckých” kolejích, jiný touží se svým zlozvykem přestat. A nabízí se otázka, na jaké straně barikády jste vy. Pakliže vás to tíhne spíše k té druhé straně, pojďme si prozradit několik bylinek, které vám pomohou při odvykání. Díky nim nebudete mít na cigaretu prakticky ani pomyšlení. 

Lobelka umí ošálit tělo 

V současné době se do popředí dostávají spíše nejrůznější nikotinové náplasti, které si kladou za cíl zbavit nás naší dlouhodobé závislosti. Nakonec se však zjistí, že i když stály pořádnou sumu, nakonec jsou po této stránce naprosto nepoužitelné. Efekt je nulový. No, naše babičky by si klepaly na čelo, protože ony od pradávna používaly bylinky, a to na všechno – dokonce i na léčbu závislostí. 

Pokud jste tedy učinili ono rozhodnutí, že přestanete kouřit, vsaďte právě na sílu přírody. Například taková lobelka, bylinka, vám může při odvykání skutečně pomoct. Dokáže totiž dokonale ošálit tělo a vyvolat v mozku pocit, jako kdybyste kouřili, i když reálně nekouříte. 

Kozlík lékařský proti nervozitě 

S odvykáním jdou ruku v ruce také nejrůznější stavy, jako jsou pocity deprese, úzkostné stav, také nervozita nebo celková duševní nejistota. Všechno toto jsou velmi často další příčiny toho, proč po cigaretě nakonec znovu sáhneme. Proto se vyplatí vsadit na kozlík lékařský, který zmiňované stavy dokáže velice rychle a velmi efektivně utlumit. 

Dokáže totiž zklidnit centrální nervový systém a zároveň tím i utlumit chuť na cigaretu, která se při odvykání může jevit jako velmi nepříjemná. 

Kajenský pepř proti chutím 

Aby vás cigareta nepokoušela, je důležité utlumit své chutě, které se s ní pojí. To umí naprosto dokonale kajenský pepř, který je po celém světě nedílnou součástí návodu: „Jak zůstat nekuřákem”. Stačí, když si kajenský pepř začnete přidávat do jídla, případně si ho rozpouštějte ve vodě a pijte ho.