Vánoční koření jménem skořice jako lék

Vánoční koření jménem skořice jako lék

S vánočními svátky se pojí nejen pečení cukroví, ale také se s vánočními svátky pojí především typická vůně, která se skládá zejména ze skořice. Skořici lze popsat jako lahodně aromatické, lehce nasládlé koření, které mnohým pokrmům dodává ten pravý šmrnc nejen o Vánocích. Sice si lidé bez skořice nedovedou představit Vánoce, na druhou stranu se najdou i ti, kteří si bez skořice nedovedou představit kompletní lékárničku. Skořice má totiž i v lékárničce své místo.  

Skořice je ve skutečnosti aromatická kůra z mohutného tropického skořicovníku. Kůra po vysušení vytváří svitky, které známe. Málokdo ví, že skořice k nám doputovala až z daleké Srí Lanky a že má skořice své místo i v čínské medicíně. Pokud jste se domnívali, že skořice je jen a pouze koření, tak jste se spletli. Pomůže vám totiž i při zdravotních problémech.  

Skořice plná tělu prospěšných látek 

Věděli jste, že se ve skořici nachází celá řada zdraví prospěšných látek? Pravděpodobně nejvýznamnější látkou, která se ve skořici ukrývá, je silice, dále skořice obsahuje bílkoviny, fosfor, také vápník nebo sacharidy, kromě toho i draslík, zinek či měď.  

Zdravotní účinky skořice 

Nabízí se otázka, jak konkrétně skořice ovlivňuje naše zdraví, jaký konkrétní má skořice vliv na naše tělo a organismus jako takový. Tak zaprvé skořice příznivě působí na zažívání. Dokáže odstraňovat bolesti z žaludku, také předchází vzniku žaludečních vředů. Kromě jiného pomáhá i při plynatosti nebo při průjmech, také ulevuje od nadýmání a taktéž zlepšuje chuť k jídlu.  

Skořice je také podporovatelem srdce. Napomáhá krevnímu oběhu a celkově podporuje zdraví srdce. Je zároveň prevencí chřipky a nachlazení, dokáže zvýšit obranyschopnost organismu a funguje jako dezinfekce ústní dutiny v případě angíny nebo zánětů zubů.  

To však stále není zdaleka vše. Skořice dokáže mimo jiné i zvýšit mozkovou aktivitu, také pomáhá při některých druzích rakoviny a uklidňuje člověka, kterému rázem dodává i tunu pozitivní energie.