Opar. Jak postupovat?

Opar. Jak postupovat?  

Je to nepříjemné, bolí to, pálí, svědí, pne a na pohled dokáže vystrašit. Opar. Známe ho všichni. Léčí se týdny a výsledek je nevalný. Existuje nějaký zaručený postup, jak vyjít z bitvy s oparem bez ztráty kytičky?  

Herpes 

Opar je infekční onemocnění, které se šíří rychlostí světla a neustále sílí. Herpetický vir překonáte poměrně rychle. Jde sice o komplikaci, ale s dostatečně silnou imunitou nejde o vážný stav. Problém je v tom, že jakmile se vir v lidském organismu jednou objeví, jeho zárodky tam zůstanou a už nikdy se jich nezbavíte. Ano, nikdy. Neexistují medikamenty, procedury ani žádná přírodní léčba.  

Jakmile opar vycítí, že je tělo oslabení, imunitní systém dočasně zaostává, jste ve stresu, nachlazení, vystavujete se nadměrnému UV záření, máte horečky nebo se o vás pokouší zánětlivé onemocnění, opar se okamžitě ozve a usadí na rtu.  

Času dost  

Herpes je vysoce infekční onemocnění. Stačí chvilka nepozornosti nebo mžik a usadí se vám v těle. Nemusíte o tom ale vědět. Vyčkává v organismu klidně i několik let a vyhlíží ideální podmínky pro to, aby se mohl projevit naplno.  

Stop oparům  

Boj s opary je věčné téma a mnoho pacientů má za to, že je to zbytečně vynaložené úsilí. Herpes se objeví, způsobí velké škody a po čase zase zmizí. Nehledě na péči a léky, kterými proti němu zasahujete. I tak ale následující postup stojí za vyzkoušení.  

V začátku  

Jakmile vás začnou brnět rty, začněte každé čtyři hodiny mazat vnější část úst přípravkem s obsahem virostatik v množství, které se okamžitě vstřebá do kůže.  

Pozdě 

Pokud už je infekce aktivní a na virostatika je pozdě, zkuste situaci zachránit mastmi s vysokým obsahem zinku nebo přípravky z konopí. Opary to sice nezastaví, ale pomůže regeneraci narušené pokožky.  

Na závěr  

Ve finální fázi má opar podobu rozmokvaného puchýře nebo strupu. Obojí je krajně nepříjemné. Je třeba vydržet, nechat vyschnout nebo odloupnout a nesnažit se vše mechanicky urychlit. Na podporu hojení je vhodná jen kalciová mast.