Jak zvolit nejlepší kabát na nadcházející i další sezonu?

Jak zvolit nejlepší kabát na nadcházející i další sezonu? 

Znovu po roce přichází na scénu věčné dilema, a sice jak vybrat ten nejlepší kabát, který vás ochrání před chladem a zimou nejen toto, ale také i další zimní měsíce příští sezonu. Jelikož nechcete rok co rok utrácet za kabáty nejrůznějších střihů a zpracování, pak přemýšlíte nad tím, jestli byste neměli zvolit něco trochu univerzálnějšího, co splní vaše současná i příští očekávání. A tak se pojďme podívat na takového průvodce, který vám pomůže zvolit ten nejlepší kabát. 

Barvu volte neutrální 

Jedním z rozhodujících faktorů je bezesporu barva, která by měla být v každém případě univerzální a neutrální. Nemělo by se jednat o přechodný trend, který vás se vší pravděpodobností přestane dříve nebo později bavit. Raději dejte šanci černé nebo hnědé klasice, případně béžová či vínová, respektive bordó také stojí za zvážení. Nebo na druhou stranu smaragdově zelená či tmavě modrá – to jsou také odstíny, které s námi jdou co sezonu.  

I když vás letos budou lákat pestré tóny, opravdu zachovejte klid a vyberte si něco z neutrálních variant. 

Střih musí padnout 

Každý kabát se vyplatí si vyzkoušet předtím, než ho zaplatíte, případně než si ho necháte po obdržení z e-shopu. Kabát totiž musí dokonale sednout a neměl by ani plandat či přepadávat z ramen, ani by vás neměl příliš sužovat. V nejlepším případě si ho vyzkoušejte jak rozepnutý, tak zapnutý a samozřejmě si pod něj dejte nějaký svetr či něco podobného, co vás v zimě zaručeně zahřeje.  

Co sledovat při zkoušení především je délka rukávů. Vždy by měla být stejně dlouhá, ne-li o chlup delší, rozhodně ne krátká po natažení rukou. 

Na materiálu záleží 

Říká se to prakticky o všech druzích oblečení a v tomto případě nemluvíme o výjimce. Materiál je zkrátka důležitým bodem, který nesmíte opomenout. Zatímco bavlna vás příliš nezahřeje na zimu, ale na podzim je trefou do černého, vlna je zase zaručeným společníkem a top parťákem v chladné zimě.