Jak ušetřit

Jak denně ušetřit aspoň pár stovek?

I když se neustále přidává na výplatních páskách, lidé nešetří. Naopak se jim jenom zvětšují jejich potřeby, které chtějí co nejdříve uspokojit. Sice tedy dostáváme stále přidáno, ovšem peníze navíc se utratí za věci, jež chceme mít ihned. Mnozí lidé by se však nad tímto zbytečným utrácením měli zamyslet. Právě bezhlavé utrácení je může dostat do prekérních situací, v nichž si budou muset půjčit. Pojďme si tedy říct, jak každý den ušetřit pár stovek, které odložíme na takzvané „horší časy“.

Ušetřit pár stovek denně je jednoduché, ale z počátku to může být těžké. Když se však naučíte řídit se několika tipy, šetření půjde jako po másle a najednou bude ve vaší rezervní kasičce dostatek peněz na hezkou rodinnou dovolenou. Jak tedy na to?

1) Nakupujte se seznamem

Nejlépe uděláte, když začnete nakupovat se seznamem. Před nedávnem se ukázalo, že Češi nejvíce utrácí za jídlo. V průměru každý jedinec utratí za jídlo tři tisíc korun měsíčně, což je obrovská suma peněz. Bohužel tři tisíce korun neprojíme, ale většinu z koupeného jídla vyhodíme, protože ho nestihneme zkonzumovat.

Mnoho lidí při nakupování sáhne po slevových produktech, které „přece nemohou v obchodě za takovou cenu nechat“. Jenže později produkt koupený ve slevě putuje do odpadkového koše, protože se skutečně nestihne sníst. Vždy tedy nakupujte se seznamem a nakupte jenom to, co nutně potřebujete. Nekupujte zbytečnosti, jež nestihnete zkonzumovat. Než půjdete do obchodu, projděte si ledničku a spíž a sami usuďte, co potřebujete koupit a co nikoliv.

2) Při nakupování oblečení se držte zásad

Především ženy jsou schopné nakupovat oblečení denně. Jenže právě každodenní nakupování oblečení je může dostat na mizinu. Při nakupování oblečení tedy dodržujte několik zásad. Než si módní trend koupíte, zeptejte se sami sebe, jestli už podobný nebo dokonce stejný kousek nemáte. Pokud ano, nechejte ho v obchodech. Pokud kousek nemáte, zeptejte se sami sebe, jestli ho máte s čím kombinovat. Jestli ne, opět ho nechejte v obchodech, kde udělá radost někomu jinému.