Kdo šetří, má za tři

Kdo šetří, má za tři

Léto se kvapem blíží, a to znamená, že bychom měli udělat dvě věci. Za prvé bychom měli začít hubnout po vánočních svátcích, protože (řekněme si pravdu) většina z nás přibrala alespoň tři kila. Nadbytečné tuky se ale velmi projevily na našem těle, tudíž je zapotřebí, abychom do horkých letních měsíců opět vytvarovali postavičku tak, jak jsme si ji vždycky přáli. Je na to ten pravý čas, tak neotálejme.

Druhá věc, co bychom jistě měli začít dělat, je šetřit. S létem se přeci pojí velká minimálně čtrnáctidenní dovolená, kterou si určitě přejete prožít na Kanárech nebo na Bali, nikoli na Šumavě. Slunečné ostrovy lákají převážně proto, že se tam vyskytuje velké množství pláží. Převážně to je důvod, proč tam lidé jezdí. Relaxaci si totiž představují pouze pod souslovím „válení se na pláži“. Slunce na vás neúprosně pálí své paprsky, opaluje vás a vy se cítíte jako v ráji. Následný večerní úpal za to ovšem stojí. Karamelová pleť se dostaví po červeném loupání se.

Vysněná dovolená tu ovšem bude cobydup a vy se přece nechcete zklamat a válet na Máchově jezeře. Proto je tedy zapotřebí šetřit. Taková suma se ale nenašetří hned, je zapotřebí udělat radikální kroky již nyní. Jedna výplata ji jistojistě nezaplatí.

1. Nakupujte se seznamem

Nejvíce lidé ušetří, pokud budou chodit nakupovat pouze to, co nutně potřebují. Odpusťte si ovšem denně drahého lososa, dejte si raději kapra z Vánoc, kterého máte schovaného v mrazáku. Držte se svého seznamu a nevybočujte z něj. Sladkosti či deset druhů ovoce opravdu nemusíte denně kupovat.

2. Tvořte

Jestliže má někdo ve vašem okolí narozeniny, nekupujte mu zbytečné drahé dárky. Raději zvolte vlastnoruční výrobu. Vždyť skvělých kousků, jež můžete vyrobit doma, je tolik! Stačí strávit nějaký ten čas na Instagramu a inspirovat se od „homemade“ návodů. Navíc takový typ dárků jistě více potěší.