Zvyky a tradice Peru. Poznejte místo, kde dávají lamy dobrou noc

Zvyky a tradice Peru. Poznejte místo, kde dávají lamy dobrou noc

Rozhodli jste se naplánovat svou letošní dovolenou, kterou chcete prožít naprosto odlišně než v uplynulých letech? Nemáte zájem chodit jen po plážích, kde budete odpočívat a číst knihy? Toužíte po akci, po dobrodružství, které se vám zapíše do paměti natolik, že na to budete léta vzpomínat? Doporučujeme zamířit do Peru, které je známé nejen zdejším Machu Picchu, bájným městem starověkých Inků, ale také tím, že zde dávají lamy dobrou noc. To však není jediný zvyk, který v Peru vládne. 

Ať už se vydáte do jakéhokoli města, měli byste si o daném místě zjistit více. Důvodem je fakt, že každé město či země má jiné tradice, jinou kulturu, jiné zvyky, které musíte brát v potaz a které je třeba respektovat. Podívejme se proto na zvyky a tradice Peru. 

Nejvíce je novoročních zvyků 

Pokud se budete nacházet v Peru na Nový rok, rozhodně byste měli vědět něco o zdejších novoročních zvycích. Důvodem je fakt, že novoročních zvyků je opravdu mnoho, Peruánci novoročními zvyky naprosto žijí. Zmiňme si aspoň několik z nich, které jsou velice zajímavé. 

Například Peruánci jedí o půlnoci přesně dvanáct bobulí hroznů, a to proto, aby se zajistilo štěstí na celý nadcházející rok. Musí to však stihnout ještě předtím, než přestanou bít zvony. Dalším zvykem je nošení žlutých kalhot, které však nosí jen ženy. Pokud je na Nový rok mají, tak jim přinesou štěstí. 

Víte, co je to Zamacueca? 

Dokázali byste říct, co je to Zamacueca? Jedná se o známý a velice populární tanec, který vznikl v kombinaci několika slov. Tento tanec lze volně přeložit jako tanec “odpočívat v pokoji”, což může být trošku zavádějící. 

Rituál zvaný Despacho 

Na vrcholech peruánských hor se nachází lidé Misayoq, kteří provozují velmi zvláštní rituál, kdy na list papíru vkládají přírodní materiály. Modlící jim na oplátku za rituál přinesou jídlo, alkohol nebo jiné drobné dary. Nikdy nesmí darovat peníze, jinak energie z rituálu bude pryč.