Zažeňte bolest hlavy s babskými radami

Zažeňte bolest hlavy s babskými radami

Hlava může bolet z mnoha důvodů. Ať už je to proto, že přišla menstruace a s ní i migréna, nebo to může být z důvodu blížícího se onemocnění či ze stresu a vyčerpání. Bolest hlavy může trápit kohokoli a kdykoli a je třeba vědět, jak se jí rychle zbavit, jelikož dokáže velmi znepříjemnit den. Přece jen bolesti hlavy jako takové dokážou člověku přinést opravdu hroznou náladu a o tu není zájem. Abyste se nemuseli ládovat léky, raději bolest hlavy zažeňte s pomocí babských rad, které vám tak nepoškodí zdraví. 

Obecně se ví, že zahánět všechno léčivy z lékárny, to není zrovna dobrý nápad. Důvodem je to, že mnohé léky obsazují tělu škodlivé látky, po nichž tělo trpí. Raději dejte šanci babským radám, které jsou mnohdy moudřejší, účinnější a efektivnější než jakékoli léčiva světa. 

Vybrali jsme několik babských rad, které jsou osvědčené a které pokaždé zaberou. 

Zkuste to s léčivými bylinkami 

Doporučujeme sáhnout po léčivých bylinkách, o nichž se ví, že jsou to přírodní náhrad analgetik. Za vyzkoušení stojí hlavně levandule, lípa nebo třeba bazalka a tymián. Nejúčinnější je však máta, ideální je, když si uděláte obklad z vody a sušené nebo čerstvé máty, který budete přikládat na bolavá místa. 

Z potravin pak doporučujeme citron plný vitaminu C. 

Na bolest hlavy slepičí polévka 

Na slepičí polévku zkrátka nic nemá! Proto ji rychle uvařte a počkejte na úlevu od bolesti. Zabere jednoznačně v případě, že bolest souvisí s přepážkou mezi nosem a dutinami. Polévka totiž nos dokonale prokrví a problém tedy odstraní velice rychle. 

Dejte šanci tvarohu a cibuli 

Už. jste slyšeli o kouzlu tvarohu a cibule? Je to skvělý pomocník ulevující od bolesti hlavy. Stačí si do studeného tvarohu nakrájet cibuli, poté směs nanesete na čelo a necháte patnáct minut působit. Pokud víte, že jste utrpěli úpal, bolest hlavy okamžitě přejde.