Zrcadlo v interiéru

Zrcadlo jako nedílná součást interiéru. Jak ho vybírat?

Při zařizování domácnosti dbejte na to, abyste na nic nezapomněli. Většinou klademe důraz na nábytek, bez kterého by místnosti byly dočista prázdné, bohužel se ale zapomíná na doplňky, které jednotlivé místnosti doladí a dodají jim tu správnou atmosféru, tu útulnost, bez které by nám nebylo v místnostech domu příjemně. Zejména se zapomíná na zrcadla, která jsou nedílnou součástí našich domovů. Tedy měla by být.

Už od pradávna jsou zrcadla dominantní v mnoha místnostech. Nejčastěji se vyskytují na chodbách, kde je oceňují zejména ženy, které každé ráno kontrolují, jak jim to sluší či nesluší. Zrcadla jsou také nedílnou součástí koupelen, kde jsou zkrátka nepostradatelné. V domácnostech zařízených do anglického stylu také dominují, a to konkrétně nad krby, kde jsou zrcadla pověšena v obrovských, masivních rámech, jež zaujmou na první pohled. A samozřejmě nesmíme zapomínat na ložnice, kde jsou zrcadla spíš jen kreativní dekorací.

Místa, kam zrcadla patří, už známe, ale otázkou je, jak zrcadla vybírat. Vždy se odrazte od místnosti, v níž chcete zrcadlo mít. Zatímco v ložnici bývá zrcadlo jen vkusným módním doplňkem a je možné ho mít v mnoha zajímavých provedeních, v koupelně či na chodbě by mělo splňovat jistá kritéria.

Vybíráme zrcadlo do koupelny

Co se týče koupelny, zde je zrcadlo skutečně nepostradatelné. Oceňují ho zde nejen ženy při líčení se, ale také pánové v době, kdy se holí nebo kdy provádí jinou podobnou aktivitu. Zrcadlo v koupelně může vypadat jakkoliv, většinou se dbá na velikost. Čím menší místnost, tím by mělo být zrcadlo větší a bez zbytečných rámů, které vyvolají pocit, že zrcadlo nikde nezačíná a nikde nekončí. Do větších koupelen se mohou umístit zrcadla s rámy či eventuálně zrcadla s žárovkami, které posvítí na každodenní hygienu.

Vybíráme zrcadlo do chodby

Pokud si do své chodby pořídíte velké vestavěné skříně, uděláte nejlépe. Vestavěné skříně totiž většinou obsahují zrcadlo tak velké, že se v něm vidíte celí. A přesně takové zrcadlo je nutné v chodbě mít. Pokud nemáte vestavěné skříně, můžete si velká zrcadla pořídit. Měla by být tak velká, abyste se v nich viděli celí, to je základ.