Nejlepší kavárny v Praze

Tři nejlepší kavárny v Praze

Milujete kávu a zrovna se nacházíte v Praze? Možná přemýšlíte nad tím, do jaké kavárny se vydat. Praha je plná dech beroucích kaváren, proto je pochopitelné, že nevíte, pro kterou se rozhodnout. Abyste nenavštívili kavárnu, v níž to nestojí za to, poradíme vám hned tři kavárny, které se řadí mezi ty nejlepší, a to nejen svou kávou, ale především svým prostředím, které je po designové stránce naprosto dokonalé.

O Praze se na internetu dočtete mnoho. Dozvíte se, jaké památky jsou nejstarší a jaká místa navštívit, pokud počasí zrovna nepřeje. Na internetu se také dozvíte dostatečné množství informací o aktuálním dění nebo o připravovaných akcích, na které je možné si koupit lístky dopředu. Bohužel jen velmi málo se dočtete o kavárnách, které v Praze můžete navštívit.

Abyste nemuseli brouzdat na sociálních sítích, kde je mnoho kaváren obsažených, poradíme vám nejlepší kavárny, které se v Praze nachází.

1) Kavárna Slavia

Pokud se budete nacházet v centru, a to konkrétně v okolí Národního divadla, jednoznačně musíte navštívit nádhernou kavárnu Slavia, která se nachází přímo naprosto pražského Národního divadla. Nad kavárnou se nachází umělecká škola AMU, proto se nemůžeme divit tomu, že krásnou kavárnu navštěvovali umělci, a to konkrétně fantastický Jan Werich nebo dvojice Šimek a Grossman, kteří zde vymýšleli své nestárnoucí povídky, jež si pamatujeme dodnes.

2) Kavárna NONA

Když už jsme u kaváren v okolí Národního divadla, zavítejte také do kavárny NONA, což je nádherná kavárna nacházející se přímo v Nové Scéně. I když jsou zde ceny krapet vyšší, po designové stránce je kavárna fantastická. Místo klasických židlí se můžete posadit na křesla nebo gauče, které jsou nadmíru pohodlné, tudíž i požitek z kávy bude skvělý.

3) Kavárna, co hledá jméno

Kavárnu, co hledá jméno, naleznete na pražském Smíchově a je schovaná za parkovištěm. I když je trochu obtížnější ji najít, vyplatí se to zdlouhavé hledání. Kromě skvělé kávy a dech beroucího prostředí se zamilujete do zdejších vejcí benedikt, která jsou ta nejlepší vejce benedikt v Praze.